V okviru 7. kroga sta se v Ljudskem vrtu merila Maribor in Bravo. Šlo je za obračun drugo in tretje uvrščene ekipe letošnje sezone Prve lige Telemach.

Mariborčani so sanjsko odprli tekmo, saj so povedli že v 1. minuti srečanja. Po uigrani akciji je podajo iz kota uspešno realiziral Vid Koderman, ki je tako prišel do debitantskega zadetka v članski konkurenci. V 14. minuti je sam proti vratarju Vekiću stekel Vancaš, ki pa ga je v zadnjem trenutku ujel Drkušić in žogo izbil v kot. Nato smo do konca polčasa spremljali bolj mirno igro obeh ekip, a je za razburjene tik pred polčasom poskrbel Jug, ki je izključil Vrhovca. Ta je zahteval tudi ogled VAR posnetka, a tehnologija danes na tekmi Jugu ni bila na voljo.

V drugem polčasu so na igrišču zagospodarili gostje, ki so do prve priložnosti prišli v 62. minuti, ko je močno sprožil Memić, a je žoga švignila mimo oddaljene vratnice. Le minuto kasneje pa izenačenje. Lepo, ostro podajo Memića je izkoristil bivši nogometaš Maribora, Gregor Bajde in izid poravnal na 1:1. Tekma je dokonca ponudila še nekaj priložnosti na vsaki strani, a se mreži nista več zatresli. Ekipi tako na reprezentačni premor odhajata s po trinajstimi točkami.

NK Maribor – NK Bravo 1:1 (1:0)

Koderman (1′), Vrhovec RK (41′); Bajde (63′)