Zadnji obračun letošnje sezone med Muro in Mariborom je potekal pred razprodanimi tribunami Fazanerije, na katerih se je zbralo 4861 gledalcev, ki so prisostvovali novemu spektaklu na prekmursko-štajerskem derbiju in videli visoko zmago Štajercev.

Po včerajšnjem šoku, ko je Marko Zalokar vodstvo črno-belih obvestil o podpisu pogodbe z Mariborom in posledičnim suspenzom, je domači strateg v vrata postavill šele 17-letnega Vida Šumenjaka, ki se je v prvem polčasu izkazal z nekaj dobrimi posredovanji. Mariborčani so izjemno pomemben obračun pričeli silovito in že po treh minutah se je po strelu Ognjena Mudrinskega z glavo zatresla prečka. Šumenjak je prvič na veliki preizkušnji bil v deveti minuti, ko je po predložku Martina Milca nespretno posredoval Jan Gorenc in skorajda zatresel lastno mrežo, toda domači čuvaj mreže je bil dovolj priseben in je žogo s skrajnimi močmi odbil. Podobno uspešen je bil tudi v 17. minuti po strelu Maxa Watsona in v 25. minuti, ko je Đorđe Ivanović po preigravanju poizkusil z levico. Domačini so prvič resneje zapretili šele v zaključku prvega dela, ko je po preigravanju do strela prišel Mihael Klepač, toda njegov poizkus z razdalje je za malenkost zgrešil vrata Maribora. Edini zadetek je padel v 42. minuti, ko so vijoličastih ponovno nevarno kombinirali pred domačimi vrati, Antoine Makoumbou in Rok Kronaveter sta izmenjala dvojno podajo, Mariborčan pa je z odličnim strelom zabil za vodstvo z 0:1 in poskrbel za veliko navdušenje številnih navijačev iz Štajerske. Preveliko, saj je srečanje za nekaj minut bilo celo prekinjeno. Po ponovnem nadaljevanju se je domača mreža zatresla še enkrat, vendar je zadetek Marka Alvirja zaradi prepovedanega položaja bil razveljavljen, v šesti minuti sodnikovega dodatka pa je blizu izenačenja na drugi strani igrišča bil Klepač, vendar se je Alexander Bergsen izkazal z imenitno obrambo.

Mariborčani so z dobro igro nadaljevali tudi v drugem delu in že po dveh minutah je njihov kapetan Milec z izjemnim udarcem z razdalje rezultat povišal na 0:2 in svoje moštvo popeljal na korak do novega naslova državnih prvakov. Tridesetletni bočni branilec se je ponovno izkazal le minuto kasneje, ko je po strelu Kaia Cipota posredoval na golovi črti in preprečil znižanje rezultata. Zmagovalec obračuna je dokončno bil odločen že v 54. minuti, ko so vijoličasti povišali na neulovljivih 0:3. Šumenjak se je po strelu Jana Repasa ponovno izkazal z lepo obrambo, toda odbitek je z bližine v mrežo pospravil prvi strelec lige Mudrinski, ki je svojo strelsko bero povišal na 17. Prekmurci so do znižanja rezultata prišli v 66. minuti, ko je Nemanja Mitrović zatresel lastno mrežo, najbližje drugemu zadetku pa so bili v samem zaključku obračuna, ko je blizu zadetka bil Niko Kasalo, toda ostalo je pri 1:3 in slavju Maribora, ki so šestnajstič osvojili naslov državnih prvakov. Mura si je s četrtim mestom zagotovila kvalifikacije za Uefino konferenčno ligo.

Mura – Maribor 1:3 (0:1)
Mitrović (66′ ag); Kronaveter (42′), Milec (47′), Mudrinski (54′)

Zaos tali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratn…