V drugem donašanjem srečanju je na Areni Z`dežele je Maribor prišel do visoke zmage proti Celju in tako tudi po 15. krogu ostaja na vrhu prvenstvene lestvice.

Vijoličasti so imenitno pričeli srečanje in že iz prve prave priložnosti povedli. Akcijo je na desni strani pričel Gregor Bajde, ki je podal do Aleksa Pihlerja, kateri je z lepo zaposlil kapetan Marcosa Tavaresa, ki je z natančnim strelom z glavo premagal nemočnega Matjaža Rozmana.

Mariborčani tudi po prejetem zadetku niso popustili, že v 15. minuti so svoje vodstvo povišali. Najprej je poskušal Tavares, vendar je njegov strel Rozman odbil, odbito žogo pa je iz kakšnih šestih metrov brez težav pospravil Luka Zahović.

Le minuto zatem bi vijoličasti lahko vodili že s 0:3, na robu kazenskega prostora Žan Benedičić nepravilno oviral Aleksa Pihlerja, glavni sodnik Dragoslav Perić je brez oklevanja pokazal na najstrožjo kazen, vendar je Matjaž Rozman strel Luke Zahoviča ubranil, tako je ostalo pri vodstvo vijoličastih.

V 26. minuti so Mariborčani dobro igro kronali še s tretjim zadetkom po podaji iz kota je v zmedi najboljše odreagiral Gregor Bajde, ki je z glavo premagal nemočnega Matjaža Rozmana.

Do konca prvega polčasa sta si obe ekipi pripravili še nekaj priložnosti oziroma pol priložnosti, ki so ostale neizkoriščene. Mariborčani so na odmor odšli z lepo prednostjo treh zadetkov.

Tudi v nadaljevanje so imenitno vstopili vijoličasti, ki so svoje vodstvo povišali v peti minuti nadaljevanja, ko je po lepi podaji iz kota Blaža Vrhovca mrežo grofov zatresel Saša Ivković.

Po uri igre na Areni Z`dežele je v celjski mreži odjeknila petarda, s svojim drugim zadetkom na srečanju je za neulovljivo prednost vijoličastih poskrbel kapetan Marcos Tavares.

Celjani so bili blizu prvemu zadetku v 75. minuti, ko je Tadej Vidmajer poskušal iz prostega strela, približno 20 metrov od vrat Handanovića, a žoga je zletela malenkost preko vrat.

V končnici srečanja, so si oboji priigrali še nekaj priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene.

Maribor v prihodnjem krogu čaka srečanje proti kranjskemu Triglavu, Celje pa se odpravlja na gostovanje k Domžalam.

Celje : Maribor 0:5 (0:3)

Tavares 7`, 60`, Zahović 15`, Bajde 25`, Ivković 50`

Celje: Rozman, Brecl, Stojinović, Travner, Andrejašić, Benedičić (59` Vizinger), Pišek, Lotrič, Novak, Požeg Vancaš, Ibišević (46`, Cvek)

Maribor: Handanović, Klinar, Ivković, Šuler, Viler, Pihler (73` Dervišević), Cretu (83` Vršić), Vrhovec, Bajde (69` Santos), Tavares, Zahovič

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…