Velenje: stadion Ob jezeru. Gledalcev 600. Sodniki: Mertik (Odranci)

Fajić (11.), Berić (85.), Ibraimi (90.)

Postavi obeh moštev:

Rudar: Rozman, Bubalović, Jeseničnik, Rošer (58. min. Rotman), Firer, Črnčič (81. min. Podlogar), Berko, Jahić, Bratanović (58. min. Klinar), Radujko, Eterović. Trener: Jernej Javornik

Maribor: Pridigar, Filipović, Milec, Mezga (62. min. Mertelj), Tavares (70. min. Berić), Ibraimi, Cvijanović, Rajčević, Viler, Mevlja, Fajić. Trener: Darko Milanič

Mariborčani so od začetka tekme diktirali tempo in domačinom dali že na začetku na znanje, da jih zanimajo le tri točke. Tako je že v 8. min. dlani Rozmana ogrel Ibraimi, ki je sprožil z razdalje. Isti igralec je začel akcijo v 11. min., po dvojni podaji s Tavaresom, so domači branilci predložek odbili, vendar le na glavo Nusmirja Fajića, ki je žogo pospravil za hrbet Rozmana za 0:1. Domačini so prvič nevarneje zapretili v 17. min. ko je z roba kazenskega prostora streljal Eterović, a je bil Pridigar na mestu. Rozman je imel veliko dela s prostim strelom Ibraimija po prekršku nad Mezgo, ko je žogo nekako le uspel izbiti iz zgornjega desnega kota. Sledila sta dva dvoboja Fajić – Rozman, prvega je po podaji Nusmir zaključil z lobom, v drugo je po podaji Vilerja iz bližine streljal z glavo, a je domači vratar obakrat uspešnejši. V 36. min. bi sodnik lahko pokazal na belo točko, saj je Radujko posredoval z roko, vendar je piščalka Mertika ostala nema. V zaključku prvega polčasa je prišel do priložnosti tudi Tavares, vendar je njegov strel s šestnajstih metrov zletel mimo vrat.

Drugi polčas so bolje začeli domačini, najprej je v kazenskem prostoru bil premalo natančen Črnčič, ki je streljal mimo vrat. V 48. min. je po gneči v kazenskem prostoru do žoge prišel Eterović, ki pa iz bližine ni uspel premagati Pridigarja. Mariborski vratarje je v svojo korist odločil tudi dvoboj deset minut pozneje, ko ga je Mate zadel z močnim udarcem. V 75. min. je Berić pripravil lepo priložnost Ibraimiju, ki pa je streljal mimo desne vratnice. Berić je nekaj minut za tem poskusil še sam, tudi tokrat je bil Rozman na mestu. Velenjski vratar je bil uspešnejši tudi po strelu Cvijanovića, ki mu je asistiral Berić. V naslednjem napadu sta vloge zamenjala, učinek je bil isti, Rozman je uspel strel odbiti v kot. V 85. min. pa je Maribor kronal veliko terensko premoč, akcijo je začel Cvijanović, predložek Ibraimija pa je v domačo mrežo zelo dobrega Rozmana pospravil Robert Berić za vodstvo Maribora z 0:2. V sodnikovem podaljšku je Agim Ibraimi po samostojnem prodoru z roba kazenskega prostora ob rahli pomoči velenjskega branilca postavil končnih 0:3 za Maribor.

Avtorica: Saša Hidič