Na prvem pripravljalnem obračunu so nogometaši Maribora na umetni travi Ljudskega vrta gostili kranjski Triglav in vknjižili visoko zmago. S tremi zadetki se je izkazal Žan Vipotnik.

Dvoboj Štajercev in Gorenjcev je bil odločen v drugem polčasu, saj v prvem delu obe ekipi nista poskrbeli za veliko dobrih akcij. Ob polčasu sta oba trenerja korenito posegla po menjavah in priložnost za igro ponudila številnim igralcem s klopi. Večjo bazo kvalitetnih nogometašev so s pridom izkoristili vijoličasti, ki so do konca obračuna kar štirikrat zatresli gostujočo mrežo. Maribor je povedel v 53. minuti, ko je Danijel Šturm prodiral po desni strani in v kazenskem prostoru našel Vipotnika, ki mu z bližine ni bilo težko zabiti za 1:0. Le dve minuti kasneje sta igralca zamenjala vlogi, v podobni akciji pa je Vipotnik podal za Šturma, ki je priložnost znal realizirat. Vipotnik je dobro strelsko predstavo nadaljeval tudi v zaključku dvoboja, in sicer je na svoj konto dodal še dva zadetka. Za 3:0 je poskrbel v 81. minuti, le pet minut kasneje pa je postavil končnih 4:0. Pri obeh zadetkih se je s podajo izkazal Malik Sellouki.

Maribor – Triglav Kranj 4:0 (0:0)
Vipotnik (53′, 81′, 86′), Šturm (55′)
Začetna postava Maribor: Jug, Milec, Mitrović, Uskoković, Sikošek, Makoumbou, Antolin, Sellouki, Alvir, Šturm, Mudrinski. Igrali so še: Bergsen, Mutavčić, Watson, Lorber, Gorenak, Sirk, Vipotnik, Tavares.
Začetna postava Triglava: L. Čadež, Brkić, Jakupović, Pavlović, Vardić, Čeh, Tin Matić, Vuković, Kopač, Krznarić, Ivetić. Igrali so še: Alagić, Šalja, Skok Jekovec, Tim Matić, Vršič, Čandić, Schweiger, Kim Dohyun, Matteoni, J. Čadež, Babić.

Mari borčani nadaljujejo z odličnimi predstavami v državnem prvenstvu. V 27. krogu so vijo…