* Športni park, gledalcev, sodniki: Perić (Kranj), Vukan (Apače) in Skok (Kidričevo).
* Strelci: 1:0 Gnezda Čerin (5.), 1:1 Mlakar (19.), 1:2 Ivković (73.).
* Domžale: Mulalić, Rom, Vetrih, Melnjak, Sikošek, Gnezda Čerin, Mujan (od 67. Nicholson), Kirm, Lazarević (od 83. Vuk), Ibričić, Podlogar (od 77. Ibraimi).
* Maribor: Pirić, Viler, Šuler, Ivković, Klinar, Dervišević, Pihler, Vrhovec, Mešanović, Mlakar (od 70. Santos), Zahović (od 88. Tavares).
* Rumeni kartoni: Vetrih, Melnjak; Vrhovec, Pihler, Šuler.
* Rdeči karton: /.

Domžalčani, ki so igrali brez branilcev Gabra Dobrovoljca in Tilna Klemenčiča, so obračun z vodilno ekipo začeli dobro, a na koncu le prekinili niz šestih tekem brez poraza. Za Mariborčane, ki še vedno pogrešajo Dina Hotića, je bila to četrta zmaga v nizu, z njo so izkoristili spodrsljaj Olimpije, ki ji zdaj na vrhu lestvice bežijo že za devet točk.

Domžalčani so odlično začeli in povedli v peti minuti, potem ko je s strelom z roba kazenskega prostora zadel Adam Gnezda Čerin. Gledalci so sicer v prvem polčasu spremljali zanimivo predstavo s kar nekaj lepimi priložnostmi in tudi izenačujočim zadetkom Maribora. Tega je po podaji Luke Zahovića z leve strani in ob slabem posredovanju Ajdina Mulalića dosegel Jan Mlakar s strelom z glavo v 19. minuti. Za Mlakarja je bil to osmi gol sezone.

Prav Mlakar je imel še nekaj priložnosti, med drugim v 16. minuti, ko je Mulalić branil, in v 42. minuti, ko mu je žogo v zadnjem trenutku izbil Andraž Kirm. Štajerci so zagrozili tudi prek Jasmina Mešanovića v 12., Blaža Vrhovca v 34., ko je neoviran zadel prečko, in Denisa Klinarja v 45. minuti. Žogo po njegovem strelu je z golove črte izbil Gregor Sikošek.

Tudi gostitelji so imeli nekaj lepih priložnosti, med drugim je Kenan Pirić v sedmi minuti obranil strel Mateja Podlogarja, v 25. in 26. minuti je dvakrat z glavo poskusil Dejan Lazarević, mariborski vratar je bil spet uspešnejši, v 28. minuti pa je Gnezda Čerin žogo poslal čez gol.

Isti igralec je bil prvi v drugem polčasu z nevarnejšim strelom v 48. minuti, toda Pirić je bil zbran in pozoren. V kazenskem prostoru gostov je bilo znova vroče v 66. minuti, a se izid ni spremenil po gneči pred golom, tako kot ne po poskusu Zahovića v 72. minuti.

V 73. minuti pa so gosti le povedli, udarila je naveza Amir Dervišević-Saša Ivković. Prvi je izvedel kot z leve strani, drugi pa zadel z glavo za 2:1. Dervišević je z desetimi podajami zdaj sam na vrhu lestvice asistentov, Ivković pa je dosegel že svoj peti gol sezone.

Domžalčani bodo v 19. krogu prihodnjo soboto gostili Krško, Mariborčani pa bodo dan prej gostovali v Velenju.

Vir novice: sta.si

V petek ob 17.30 bodo nogometaši Maribora pred praznimi tribunami Ljudskega vrta gostili R…