Danes ob 16.00 uri bosta 23. krog Prve Lige Telekom Slovenije, v Ljudskem vrtu otvorila Maribor in Domžale. Gre za derbi 23. kroga, za srečanje drugo in tretjo uvrščene ekipe na prvenstveni lestvici, ki ju sicer loči velikih 11 točk razlike. Pravico na derbiju kroga bo delil Andrej Žnidaršič. Srečanje se prične ob 16.00 uri.

Vijoličasti so v soboto v tretjem poskusu, končno zabeležili prvo spomladansko zmago, brez večjih težav so v Dravogradu odpravili Ankaran, ter z zmago prebili led. Darko Milanič bo tokrat lahko računal na povratnika po poškodbi Marka Šulerja in Jana Mlakarja. Bosta pa brez nastopa zagotovo ostala Vrhovec in Doumbia, ki je težje poškodovan. Statistika letošnjih dvobojev med vijoličastimi in Domžalčani je na strani aktualnih državnih prvakov, v Ljudskem vrtu sta se sicer ekipi razšli brez zadetkov, v Domžalah pa so slavili Mariborčani. Vezist Maribora Dino Hotić je pred srečanjem z Domžalami poudaril, da pričakujejo zmago: »Led je prebit in upam, da ta zmaga pomeni začetek naše serije. Domžale so vedno zahteven nasprotnik, pričakujemo lahko agresivne goste, tekmo z veliko tempa in zanimivo za gledalce. Pričakujem pa  tudi našo zmago. Pridobili smo na samozavesti, imamo kvaliteto in verjamem, da jo bomo izrazili na pravi način.«

Varovanci Simona Rožmana so v nadaljevanju prvenstva v izjemni formi, zabeležili so dve visoki zmagi, proti Ankaranu so slavili z 4:0, proti Gorici nazadnje pa z 3:0. Zadnji zadetek so Domžalčani prejeli ravno proti Mariboru, ko je mrežo zatresel Jasmin Mešanović. Srečanje bo prav gotovo zanimivo tudi za povratnika v Ljudski vrt Agima Ibraimija, ki je pomemben člen vezne vrste Domžalčanov in bi z svojimi kreativnimi rešitvami v napadu prav gotovo lahko prevesil tehnico na stran gostov. Še en pomemben člen zasedbe Simona Rožmana bo prav gotovo Amadej Vetrih, ki pred srečanjem poudarja, da morajo za uspeh Domžalčani danes pokazati svoj maksimum: »Vsaka tekma je zgodba zase, zato moramo pozabiti na ta niz in se osredotočiti na naloge, ki jih moramo uresničiti na obračunu v Mariboru. Veselimo se začetka tekme, saj se bomo pomerili z odličnim nasprotnikom – udeležencem lige prvakov. Najpomembnejša misel pred tekmo je ta, da moramo pokazati svoj maksimum. Zbrani in agresivni bomo morali biti skozi vseh devetdeset minut.«

Bodo vijoličasti ostali proti Domžalam še tretjič v letošnji sezoni neporaženi? Ali bodo Domžalčani podaljšali svoj neverjeten niz na še sedmo zaporedno zmago v prvenstvu?