Prva liga Telekom Slovenije – 24. krog. Glavni sodnik: Roman Glažar.

OLIMPIJA 3:1 CELJE
Strelci: Centrih(40/avtogol), Nikezić (42), Baskera (74); Srdić (77)

Olimpija: Šeliga, Gerić (70 Baskera), Jović, Zarifović, Vicente (49 Bešić), Fink, Nikezić (79 Kapun), Ivelja, Delamea Mlinar, Omladič, Lovrečič. Trener: Andrej Razdrh.
Celje: Kotnik, Krajcer, Centrih, Verbič (46 Plesec), Bajde, Cebara, Korošec, Gobec, Tomažič-Šeruga, Zajc, Žurej (46 Srdić). Trener: Miloš Rus.

Na sončno, a sicer mrzlo spomladansko soboto sta se v ljubljanskih Stožicah pomerila Olimpija in Celje. Iz sredine igrišča so krenili igralci Olimpije in po nekaj minutnem tipanju nasprotnikov so prvi strel na tekmi izvedli Celjani. Iz približno dvajsetih metrov je v 4. minuti slabo meril Tomažič Šeruga in žogo poslal prek vrat. To je bil sicer tudi edini strel Celjanov v prvem polčasu v katerem je bila Olimpija podjetnejša in diktirala ritem igre. V 10. Minuti je tako poskusil Nik Omladič s strelom v okvir vrat, čez nekaj minut pa je v kazenskem prostoru asistiral Nikoli Nikeziću, ki je streljal iz neposredne bližine a je se je vratar Matic Kotnik ponovno izkazal. V 20. minuti se je pred celjskim vratarjem znašel sam Vincente, ki je tokrat začel v prvi enjasterici, a je zopet mojstrsko svoje delo opravil celjski vratar Kotnik. V 25. minuti je pred kazenskim prostorom Olimpije v dvoboju z Maticem Finkom padel napadalec Andraž Žurej a je imel glavni sodnik Glažar pozornost usmerjeno na levo stran, kjer se je odvijala igra, stranski sodnik pa ni dosodil ničesar. Olimpija je svojo premoč kronala v 40. minuti, ko je po predložku Aneja Lovrečiča v kazenskem prostoru smer žoge spremenil gostujoči Matej Centrih in tako zadel lastno mrežo. Zadetek je v celjske vrste vnesel še dodatno mero nezbranosti in čez dve minuti je po podaji povratnika Jovića na 2:0 z lepim strelom povišal Nikezić.

V začetku drugega polčasa je sledila dvojna menjava pri Celju. Iz igre sta šla Žurej in Verbič, zamenjala pa sta ju napadalec Aleander Srdić in vezist Nejc Plesec. V 48. minuti se je pri domačih poškodoval Vicente, ki ga je zamenjal Adnan Bešić. Olimpija je svojo premoč stopnjevala in v 74. minuti po strelu Roka Baskere povedla s 3:0. Celjani so imeli zopet nekaj nesreče saj je žogo tokrat preusmeril branilec Marko Krajcer. Celjani so hitro odgovorili in v 76. minuti je po strelu iz obrata domačega vratarja Šeligo premagal Alexander Srdić. Olimpija se je zatem postavila bolj obrambno in tako so si celjani sicer priigrali še nekaj pol priložnosti, a jih tokrat ni krasila učinkovitost, ki so jo prikazali na tekmi z Muro. Ljubljanski nogometaši so tako tekmo mirno pripeljali do konca in si zagotovili tri točke.

Sicer zanimivo tekmo in dobro predstavo domačega moštva je zopet pokvaril obisk ljubljanskih Stožic saj se je tokrat zbralo le okoli 450 gledalcev. Da o kakršnem koli vzdušju sploh lahko govorimo, so poskrbeli domači navijači na severni tribuni, na tekmo pa je prišlo tudi nekaj podpornikov iz Celja. Kljub počasni, a vse večji rasti domačega kluba, je ljubljanska publika še enkrat pokazala svoj odnos do t.i. »neatraktivnih nasprotnikov«, ne glede na kvaliteto predstave domačega in nasprotnega moštva, ki sta danes odigrala spodobno nogometno partijo.