S srečanjem med Tabor Sežano in Koprom se je začela jubilejna 30. sezona Prve lige Telekom Slovenije. Nogometaši Kopra so danes po dolgih štirih sezonah znova odigrali tekmo slovenskega državnega prvenstva, vendar se slednja ni izšla po načrtih. Sežanci so bili po avtogolu Žužka boljši z rezultatom 1:0.

V začetku obračuna smo spremljali izenačen obračun, do prve priložnosti pa so prišli gostje po strelu Dareta Vršiča, a je slednji bil nenatančen. Kmalu zatem so zapretili domači, ki so lepo izigrali koprsko obrambo, vendar je strel Stančiča zletel mimo leve vratnice. V 33. minuti je pred vrata Kopra lepo podal Mihajlević, žogo pa je v lastno mrežo presumeril Žan Žužek in poskrbel za zaostanek svojega kluba. Pred koncem prvega polčasa se je izkazal še vratar Vargić, ki je zaustavil strel Mihajlevića. Prva priložnost drugega polčasa je sledila za goste, ko je iz prostega strela nevarno poskusil Vršič, a je njegov strel zletel malenkost preko vrat. Nato pa nevaren protinapad Taborja, na srečo kanarčkov pa je vratar Vargić obranil poizkus Doukoureja. Koperčani so zopet zapretili v 73. minuti, ko je iz razdalje nevarno sprožil Dodlek. Do konca tekme Kopru ni uspelo prebiti domače obrambe in tri točke so ostale v Sežani.

Nk Tabor Sežana 1:0 Fc Koper Žužek 33′(ag)