Na stadionu Rajka Štolfe v Sežani sta se v 19. krogu Prve Lige Telekom Slovenije pomerili ekipi domačega Tabora in gostujočega Kopra. Tekma se je končala z 3:4.

Videli smo razburljiv in bombastičen prvi polčas, saj smo v njem videli kar 5 zadetkov! Že do osme minute se je rezultat zamenjal kar trikrat. V 4. in 7. minuti je zadel Koprčan Maks Barišić in kanarčke povedel v zgodnje in presenetljivo vodstvo kar z 0:2. Domači pa so goste umirili že po minuti igre. Lahko bi rekli, da jih je umirila kar lastna napaka. Aleksander Rajčević se je poigraval v zadnji obrambni vrsti, žogo mu je ukradel domači Dino Stančič in brez težav zabil za 1:2. V 20. minuti je nato prednost Kopra, po lepem strelu z voleja od prečke, na 1:3 povišal najboljši strelec državnega prvenstva Nardin Mulahusejnović. V 38. minuti pa nov zadetek gostov. Podajo s strani, in nato odbitek, je iz 18 metrov s prekrasnim strelom z roba kazenskega prostora izkoristil Žan Žužek in Koper je po polčasu z eno nogo že bil pri treh točkah.

V drugi polčas so domači vstopili bolje in bili nevarnejši. To so uspeli kronati v 61. minuti, ko je za Tabor žogo v mrežo poslal Aldair Djalo. Po nadaljnem pritisku domačih so še enkrat zatresli mrežo nasprotnika. V 78. minuti je s strelom od daleč poizkušal Marko Ristić, pred vrati je nogo postavil Stančič, ki pa je bil v prepovedanem položaju in gol je bil razveljavljen. Koper se je nato nekoliko prebudil in še bil nevaren, rezultat pa se je do konca tekme še enkrat spremenil. Za domače je v 94. minuti zadel še Jakoslav Stanković in postavil končni izid 3:4. Ekipa z obale je prva, ki je s Krasa v tej sezoni odnesla vse 3 točke.

TABOR SEŽANA : KOPER  3:4 (1:4)
Stančič 8′, Aldair 61′, Stanković 94′; Barišić 4′, 7′, Mulahusejnović 21′, Žužek 38′

Na 74. večnem derbiju so Mariborčani pred 10.460 glavo množico z 2:1 ugnali Olimpijo in Lj…