[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=363]

Na zadnji tekmi 12. kroga Prve lige Telekom Slovenije je Maribor naletel na razpoložene nogometaše Kopra in z neprepričljivo igro izgubil na Bonifiki. Koprčani so bili po zaslugi odličnega prvega polčasa boljši z 2:1. Najprej je po hudi napaki mariborskega branilca Rajčevića domače v vodstvo popeljal Mitja Lotrič, s strelom po tleh s 25 metrov pa je povišal Urban Žibert. Državni prvaki so v nadaljevanju, najbolj pa v 2. polčasu jalovo oblegali koprska vrata, saj so šele v zadnji miniti tekme uspeli zadeti častni zadetek, ko je kapetan Marcos Tavares učinkovito izvedel prosti strel. Na tem srečanju je precej dela imel glavni sodnik Vojko Goričan, ko je v živčnem 2. polčasu, začinjenim s številnimi grobimi prekrški, pokazal kar 7 rumenih kartonov.

Po začetni krizi, ko je bil obstoj koprskega kluba pod velikim vprašajem in je kazalo, da bodo po številnih odhodih izkušenih igralcev v novo sezono vstopili pretežno z mladinci, danes na obali optimistično zrejo v prihodnost, saj se je v klub vrnilo ali pa prišlo nekaj igralcev. Prav tako pa je glavni sponzor Luka Koper po prihodi Gašperja Gašperja Mišiča potrdil nadaljnje sodelovanje in nova sponzorska sredstva. Domači trener Radolfo Vanoli je imel pri sestavi ekipe največ težav z branilci, zaradi kartonov sta počivala Miroslav Čovilo in Miha Gregorič. V nasprotnem taboru pa Ante Čačić nima težav s poškodbami, ima pa več skrbi zaradi nemirnega ozračja v slačilnici, predvsem z nerazpoloženimi igralci, nekateri pa so zares v slabi formi, recimo Cvijanović. Za Maribor štejejo le zmage in novi neuspeh bi lahko pomenil morebitno slovo Hrvata, zato je v ogenj poslal tri napadalce.

Obe ekipi sta srečanje pričeli zelo previdno, malce tudi nervozno, saj je bilo tako na eni kot na drugi strani nekaj začetnih napak na sredini. Prvi so v 11. minuti zapretili vijoličasti, ko je po podaji Gorana Cvijanovića z glavo poskusil Nusmir Fajić, vendar je bil nenatančen. Čez tri minute pa veselje domačih gledalcev. Perica Goran Galešič je izvajal avt in žogo vrgel v kazenski prostor, kjer je Rajčević pri poskusu izbijanja grdo zgrešil žogo, ta je prišla do neoviranega mladega Prekmurca Lotriča, ki je brez večjih težav premagal Handanovića iz bližine. Ta zadetek je domačim dal še dodatna krila, z napadalno igro povsem zasenčili državne prvake, največ težav pa je Mariborčanom povzročal izjemno razpoloženi Goran Galešič, saj je v 24. minuti po natančno izvedenem prostem strelu stresel vratnico, žoga pa se je odbila do Lotriča, ki pa jo je poslal mimo leve vratnice. Na drugi strani so zapretili tudi Mariborčani, ki so zapravili lepo priložnost za izenačenje. Fajić je po preigravanju z leve strani v kazenskem prostoru s povratno podajo po tleh spravil žogo do Mezge, ki je usmeril žogo proti nasprotnemu kotu, vendar pri tem ni bil natančen, V 27. minuti pa nov šok za vijoličaste, domači so vodili že z 2:0. Goran Galešič je je prejel dolgo podajo, umiril žogo in jo prepustil  Urbanu Žibertu, ki je z natančnim strelom s 25 metrov po tleh poslal v mrežo. Zaostanek dveh zadetkov je v 29. minuti s strelom v okvir vrat kapetana Marcosa Tavaresa očitno predramil goste, da so se prebudili in zaigrali odločneje. Čez tri minute je Mendy po samostojnem prodoru do zaključka, z desne strani v kazenskem prostoru usmeril žogo proti levemu kotu, domači vratar Nenezić pa z uspešnim posredovanjem odbil v kot. Nekaj minut pozneje je Cvijanović do Tavaresa, ki je popeljal žogo do roba kazenskega prostora, poskusil s strelom po tleh, vendar je Nenezić zopet uspešno posredoval. Slednji je bil na mestu tudi v 40. minuti po strelu Dejana Trajkovskega.

V drugem polčasu so Štajerci v lovu za dvema zadetkoma ali pa več močno pritisnili proti kazenskemu prostoru domačih. Zgoščeno in disciplinirano domačo obrambo so skušali presenetiti z mevarnimi streli od daleč. prvi je srečo preizkusil Cvijanovič, njegovemu zgledu je sledil dejan Mezga, ki se je vrnil na zelenice po daljši odsotnosti zaradi poškodbe, toda brez uspeha. V 54. minuti pa je z volejem v kazenskem prostoru poskusil še Aleš Mertelj, a je tudi on zgrešil cilj. Čez tri minute je v kazenskem prostoru padel Fajić in pričakoval nedosegljivo enajstmetrovko. Po dolgem času so tudi domači preko Galešića krenili v hiter protinapad, preigral Dodleka, ga je ta udaril v obraz in zasluženo prejel rumeni karton. Mariborčani so še kar jalovo napadali in neuspešno iskali pot do koprske mreže. V 67. minuti pa je bilo vroče v kazenskem prostoru Kopra. najprej je nevarno streljal Mendy, Nenezić je žogo odbil do Marcosa Tavaresa, a je bil koprski vratar spet na mestu. Domači nogometaši so z borbenostjo povlekli v obrambo in čakali na protinapade. Gostom pa nikakor ni uspelo, da bi razvijali akcije in ogrožali domačega vratarja Nenezića. Potem je tempo igre padel zaradi menjav in številnih prekrškov. V 83. minuti je Galešić iz prostega strela z 18 metrov streljal proti levemu spodnjemu kotu, Handanović je žogo odbil, Halilović pa ob novem poskusu zadel Mendyja in končalo se je s kotom. V 88. minuti pa najlepša priložnost za Štajerce. Mejač je lepo našel Tavaresa, ki pa iz neposredne bližine ni dobro zadel žoge in ustrelil prek vrat. V zadnji minuti srečanja pa ke domača obramba prvič naredila usodno napako. Ivica Guberac je malo pred kazenskim prostorom nepravilno zaustavil mariborskega kapetana. Tavares je sam izvedel prosti strel in matiral Nenezića. Vijoličasti še niso izgubili upanja, v sodnikovem podaljšku je bil po predložku Ceppelinija najvišji v skoku Mendy, ki pa je usmeril žogo proti vratarju Neneziću, ta pa jo je brez težav ujel in po sodnikovem zadnjem pisku so se domači zasluženo veselili zmage.

Kljub porazu v Zavrču, domačem remiju z Rudarjem in današnjim polomu v Kopru Maribor še vedno ostaja na prvem mestu, toda njihova lepa prednost se je že stopila, saj ima drugouvrščeni Zavrč s tekmo več enako število točk kot vodilni. Štajerce, ki se trenutno nahajajo v krizi, v tem tednu čaka naporen ritem tekmovanja. Najprej v četrtek bodo z angleškim drugoligašem Wigamom odigrali drugo zahtevno tekmo skupinskega dela lige Evrope, v nedeljo pa bo v štajerski prestolnici večni derbi v novi sezoni, kajti na obisk prihaja Olimpija. Pri tem pa se postavlja vprašanje, koliko časa bo Mariborčane vodil še hrvaški trener Ante Čačić, kajti govorice o zamenjavi trenerja postajajo vse bolj glasnejša. Koprčani pa so v tej sezoni dosegli že šesto zmago, tako da za vodilnim zaostajajo le dve točki. V naslednjem krogu v soboto bodo gostovali v Celju.