Po dolgem času je bil odigran primorski dvoboj med Gorico in Koprom, danes ga je gostila Nova Gorica. Ob polčasu je na semaforju kazalo 1:1, končni rezultat pa je bil 2:4, v korist gostov.

V prvem polčasu so gostje iz Kopra ostali brez Lovre Cirjaka, ki je ob prekinitvi obetavnega napada, prejel drugi rumeni karton. Sedem minut kasneje je Gorico v vodstvo popeljal Mathias Oyewusi, ki je odlično sprejel podaja v kazenskem prostoru in premagal gostujočega vratarja. Do konca polčasa je izenačil Timotej Dodlek, ki je ob poizkusu enega od soigralcev, žogo preusmeril v mrežo domačih. V drugem polčasu je znova po kotu, tokrat z glavo, zadel Nardin Mulahusejnović. Tudi za vodstvo z 1:3 je zadel Mulahusejnović, v napad mu je dolgo žogo poslal vratar Vargić, ta pa je sam stekel proti vratom Gorice in zadel. V 65. minuti še tretji zadetek po kotu, tokrat je bil najhitrejši na podaji Stefan Stevanović in tako zapečatil usodo Gorice. Domači so uspeli znižati zaostanek v 86. minuti, strelec zadetka je bil Diego Bardanca Florez.

ND Gorica – FC Koper 2:4
Oyewusi 36’, Bardanca Florez 86′; Žužek 41’, 51′, Mulahusejnović 60’, Stevanović 65’
RK: Cirjak 29′ (FC Koper)