Nogometaši Luke Koper so dobili tudi povratni obračun prvega kroga kvalifikacij Evropske lige. Varovanci trenerja Rodolfa Vanolija so že po sedemnajstih minutah igre vodili z 2:0, saj je srečanje po izključitvi v 14. minuti predčasno končal črnogorski vratar Vlado Giljen. Za vodstvo ob polčasu sta zadela Jaka Štromajer in Goran Galešić. V mirnem drugem polčasu so Koprčani barko mirno pripeljali do konca, a za zaključek obračuna še dvakrat zatresli črnogorsko mrežo, najprej je ob izteku rednega dela srečanja zadel Matej Pučko, končni izid srečanja pa je v v 94. minuti z drugim zadetkom na tekmi postavil Galešić. Koper v drugem krogu kvalifikacij čaka azerbajdžanski Nefči, prvi obračun bo prihodnji četrtek v gosteh.

Evropska liga – druga tekma prvega kroga kvalifikacij. Sodnik: Anatolij Žabčenko.
Koper: Bonifika.
LUKA KOPER 2:0 ČELIK NIKŠIĆ
Štromajer (10′), Galešić (17′ pen, 90+4′), Pučko (90′)
Menjave:
Luka Koper: Štulac – Čovilo (52′), Pučko – Palčič (52′), Žibert – Štromajer (89′)
Čelik Nikšić: Bulatović – Delibašić (16′), Bubanja – Nikolić (81′), Ivanović – Vujović (89′)

LUKA KOPER
[team1]

ČELIK NIKŠIĆ
[team2]

Koprčani so hitro strli odpor Črnogorcev in povedli po vsega desetih minutah igre. Palčič je žogo prestregel na desni strani igrišča, z globinsko podajo v ogenj poslal Galešića, ki je podal v kazenski prostor, tam pa je z osmih metrov Štromajer zadel v levi kot nikšićkih vrat. Štiri minute zatem so Koprčani izpeljali novo nevarno akcijo, s podajo v prostor se je v priložnosti znašel Palčič, prodrl v kazenski prostor, preigral vratarja Giljena, kateremu ni preostalo drugega, kot da ga zaustavi na nedovoljen način. Ukrajinski sodnik Žabčenko je Giljena poslal pod predčasno prho in pokazal na strel z bele točke. Zanesljiv izvajalec enajstmetrovke je bil Galešić, ki je s prefinjenim strelom v levi kot povišal na 2:0. Koprčani so imeli ob igralcu več še dodatnejšo premoč, ki pa je do konca polčasa niso uspeli matearializirati. Palčič je v 19. minuti streljal mimo vrat, nekaj minut kasneje je strel Guberca zaustavil 19-letni rezervni vratar Delibašić, ki je po dobre pol ure zaustavil tudi poizkusa Palčiča in Čovila, ki je v 36. minuti po prekršku nad Ivanovićem tudi porumenel. Isti dvojec je zapretil tudi ob koncu polčasa, ko se je obakrat izkazal črnogorski čuvaj mreže.

Tudi drugi polčas se je začel po podobnih notah, kot se je drugi končal. Najprej je streljal Guberac, a zgrešil gostujoča vrata. Koprski strateg Vanoli se je ob visokem vodstvu že v 52. minuti odločil za dve menjavi, Čovila in Palčiča sta na igrišču nadomestila Štulac in Pučko, prevlada kanarčkov pa se je nadaljevala, čeprav se je igra nekoliko umirila in potekala na sredini igrišča. Črnigoj je streljal mimo vrat, medtem ko je bil ob strelu Pučka na mestu vratar Delibašić. Sredi drugega polčasa je kar trikrat poizkušal Guberac, še najlepši je bil prvi poizkus iz 59. minute, a je žoga zletela nad golom Čelika, ki si tudi po uri igre ni pripravil niti enega samega strela. Po mirnejšem nadaljevanju sta v zadnjih desetih minutah poizkušala še Črnigoj, ki pa je meril točno v naročje vratarja, in Štulac, a je bil tudi tokrat Delibašić na mestu. A s tem tekme še ni bilo konec. Na 3:0 je najprej povišal Pučko, ki je ukradel žogo na polovici gostov in po samostojni akciji zaključil z desetih metrov, žoga pa je po slabšem posredovanju vratarja Delibašića končala v nikšićki mreži. Končni izid pa je v sodnikovem dodatku z drugim zadetkom na tekmi postavil Galešić. Prosti strel z leve strani igrišča je izvedel Guberac, ki je podal na rob kazenskega prostora, kjer je Galešić sprožil s prve in zadel v desni spodnji kot. Tekma se je končala z izidom 4:0, Koprčani pa so v drugi krog kvalifikacij, kjer jih čaka azerbajdžanski Nefči napredovali s skupnim izidom 9:0.