Nogometaši Rijeke in Kopra so se včeraj pomerili na medsebojni pripravljalni tekmi, ki je bila odigrana na riješki Rujevici, pred lepo navijaško kuliso. Varovanci Zorana Zeljkovića so obračun proti četrtouvrščeni ekipi zadnjega hrvaškega prvenstva dobili z 1:2, in s tem poslali jasno sporočilo vsem tekmecem slovenskega državnega prvenstva, da lahko v novi sezoni posežejo tudi po naslovu prvaka.

Rijeki, ki se je včeraj prvič predstavila v novih dresih, je uspel boljši uvod v obračun, saj so se Koprčani že v 11. minuti znašli v rezultatskem zaostanku. Pod zadetek hrvaškega predstavnika se je podpisal Denis Bušnja. Če je prvi polčas obračuna pripadel nogometašem Rijeke, lahko za drugega trdimo, da je minil povsem v znamenju gostov. V 65. minuti nadaljevanja je za izenačenje poskrbel Andrej Kotnik, ki v letošnjem pripravljalnem obdobju kaže vso svojo kvaliteto. Dvajset minut za izenačujočim zadetkom je končni izid srečanja postavil Anis Jašaragić, s čimer je Koper zabeležil še tretjo zmago na letošnjih pripravah.

Kanarčke danes čaka že nov preizskus, ob 19. uri se bodo na domači Bonifiki pomerili s Primorjem. Tekma bo zaprta za javnost.

HNK Rijeka 1:2 FC Koper

Strelci: Bušnja 11′; Kotnik 65′; Jašaragić 85′