[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=493]

Nogometaši Olimpije so v 16. krogu Prve lige Telekom Slovenije remizirali z Gorico in tako prekinili niz štirih zaporednih porazov. Prvi polčas je bil slab, veliko boljšo predstavo sta obe ekipi prikazali v drugem polčasu, v katerem so padli vsi štirje zadetki. Prvi so v 48. minuti povedli Goričani, zadel je Massimo Coda. Ljubljančani so izenačili v 54. minuti, ko je zmedo v kazenskem prostoru izkoristil branilec Milan Andjelković in prekinil strelski post Olimpije, ki se je trajal kar 491 minut. Ljubljančane je v 76. minuti v vodstvo popeljal Andraž Šporar, ki je z natančnim diagonalnim strelom premagal nemočnega Cordaza. Gostje so uspeli izenačiti osem minut pred koncem, ko je Lapadula z volejem premagal Džafića in svoji ekipi priboril točko.

Domači strateg Milorad Kosanović je pri sestavi ekipe imel kar nekaj težav, saj je kar nekaj igralcev poškodovanih, Nikola Nikezić je zaradi kvote tujcev ostal na tribuni, po dolgi odsotnosti pa sta med rezervnimi igralci zopet sedela Blaž Božič in Dejan Djermanović. Gostujoči trener Luigi Apolloni pa ima na voljo številne igralce, zato ima najbrž sladke skrbi pri izbiri igralcev za tekmo.

Prvi polčas je maloštevilne gledalce, v Stožicah naj bi jih bilo manj kot tristo, razočaral. Obe ekipi sta igrali previdno, igra ni nikakor stekla, večinoma časa je potekala na sredini igrišča. Pravih priložnosti za zadetek ni bilo, zato so igralci poskušali s streli od daleč, ki so praviloma zleteli daleč od vrat, zato sta bila oba vratarja brez dela. Velja omeniti nevaren poskus Massime Code iz 13. minute, tri minute kasneje pa je Nik Omladić poskusil z neposrednim strelom iz kota in vratar Cordaz je imel kar nekaj težav pri izbijanju žoge v ponovni kot. Nekaj minut pred koncem prvega dela so domači zahtevali najstrožjo kazen, saj je v kazenskem prostoru padel Andraž Šporar, vendar je bil ljubljanski napadalec v prepovedanem položaju.

V drugem polčasu pa veliko boljša predstava obeh ekip. Prvi zadetek je padel takoj na začetku drugega dela. Po podaji Saše Aleksandra Živca v kazenski prostor, je osamljeni Coda, pri pokrivanju je zamudil domači branilec Andjelković, z glavo premagal domačega vratarja in tako dosegel že 9. prvenstveni zadetek. Nekaj minut zatem je v kazenskem prostoru Olimpije padel Živec, a je sodnik njemu pokazal rumeni karton. Po prejetem zadetku so domači vse sile usmerili v napad. Če sta bila pred tem neuspešna Vukčević in Omladič, je Olimpija le izenačila v 55. minuti po akciji s kota in strelu Omladiča od daleč, ko je vratar Gorice žogo le odbil, do nje pa je na petih metrih prišel branilec Anđelković in jo potisnil v mrežo. Po izenačujočem zadetku je ritem igre nekoliko padel, kot da bi se obe ekipi zadovoljili z remijem in točko. Na obeh straneh je bilo nekaj polpriložnosti, pri domačih je bil zelo razpoložen Nik Omladič, ki je nekajkrat poskusil ogroziti goriška vrata. Trener Luigi Apolloni je želel opraviti prvo menjavo že prej, vendar je rajši počakal, ker je med tem na zelenici zaradi bolečin v gležnju obležal kapetan Gorice Brazilec Vicente. Ker pa je Brazilec lahko nadaljeval, je iz igre potegnil nerazpoloženega Živca in ga nadomestil z Bazoffio. Ljubljančane je v 76. minuti v vodstvo popeljal Andraž Šporar, ki je z natančnim diagonalnim strelom s pomočjo vratnice premagal nemočnega Cordaza. Vodstvo Ljubljančanov ni trajalo dolgo, šest minut pozneje so gostje izenačili. Vratar Cordaz je vodil žogo skoraj do sredine igrišča, nato pa podal v kazenski prostor, domača obramba je pozabila na Lapadulo, ki je z lobom matiral Džafića. Mreži se do konca nista več zatresli, srečanje se je končalo z neodločenim izidom 2:2 in delitvijo točk. S točko so najverjetneje bolj zadovoljni v goriškem taboru, Ljubljančani pa so zaradi napake v obrambi zapravili zmago. V naslednjem krogu se bodo Ljubljančani 9. novembra odpravili na gostovanje v Domžale, Gorica bo dan pozneje doma pričakala državne prvake Maribor.