Mariborčani so odigrali že dve pripravljalni tekmi, najprej so z 8:1 premagali Beltince, nato pa premoč priznali francoskemu prvoligašu Stade Reims. Francozi so slavili z rezultatom 2:0, že jutri pa vijoličaste čaka zadnji pripravljalni dvoboj, v Ljudskem vrtu bodo gostili FC Slovačko.

“Videl sem veliko dobrih zadev. Pol ure smo bili zelo dobri, nismo dovoljevali tekmecem priložnosti in imeli nadzor nad igro. Veselil sem se zahtevne tekme, da bi videl naš odziv. Se pa je pokazalo, da lahko prejmeš gol po nepotrebnem in v dveh minutah pokvariš vse, kar si počel dobrega ves polčas. V 2. polčasu smo bili še boljši in bi si zaslužili vsaj dva zadetka. Lahko sem zadovoljen z odnosom in prizadevnostjo, nekatere zadeve, ki niso na želenem nivoju, moramo popraviti, treba pa je samo nadaljevati z delom, da bomo na želenem nivoju, ko bo šlo zares. Peričić in Uskoković sta poškodovana, ostali smo na treh štoperjih za to tekmo. Tokrat je dobil polno minutažo Koblar, naslednjič bo nekdo drug. Zadovoljen sem z njegovo predstavo, gre za mladega igralca in naj le tako nadaljuje,” je po tekmi dejal Sergej Jakirović.