Vsem trem včerajšnjim tekmam uvodnega pomladanskega kroga Prve lige Telekom Slovenije je skupno, da se je pod zadnji zadetek na tekmi podpisalo moštvo z igralcem manj na igrišču. Goričani so proti Zavrču iztržili točko, podobno kot Krčani pa so se na gostovanju celotnega izplena veselili Celjani. Grofom je uspel najodmevnejši podvig kroga, saj so slavili pred šesttisočglavo množico v Ljudskem vrtu.


Zmaga Celja je bila zaslužena, saj je bilo moštvo iz knežjega mesta v prvem polčasu boljši tekmec, z več izrazitimi priložnostmi, po uri igre, ko je razpoloženi Marko Pajač zaradi simuliranja prejel še drugi rumeni karton, pa gostje z dvema linijama čvrsto postavljenega obrambnega zidu domačim niso dovolili pravih priložnosti. “Do izključitve smo na igrišču delovali zelo dobro. Faza branjenja je bila res odlična, disciplinirano smo prehajali v fazo napadu in si ustvarili nekaj priložnosti. Po izključitvi v 60. minuti pa smo se bili primorani braniti in s požrtvovalno igro smo prihajali tudi do priložnosti. Sreča se nam je nasmehnila v zadnjih minutah in moram reči, srečno smo zadeli,” je po zadnjem žvižgu sodnika Damirja Skomine dejal celjski strateg Iztok Kapušin.

(Foto: Jure Banfi)
“Faza branjenja je bila res odlična, disciplinirano smo prehajali v fazo napadu.” (Foto: Jure Banfi)

Na novinarski konferenci po zaključku dvoboja je beseda tekla tudi o pripravljalnem obdobju Celjanov, v katerem rumeno-modri niso blesteli, kar je v preteklih dneh priznal tudi Kapušin. “Res je, v pripravljalnem obdobju smo imeli zelo veliko težav. V določenem trenutku je bilo izven pogona celo trinajst igralcev. Moram po poudariti, da smo na generalki proti Gorici bili kompletni in igrali v enaki zasedbi kot danes. Takrat se je videlo, da imamo kakovost in da smo pravi. Res je, da sem bil zaskrbljen do zadnje pripravljalne tekme z Gorico, po tem srečanju pa sem videl, da imamo kakovost ter da smo čvrsti in organizirani, kar se je pokazalo tudi danes. Smo na pravi poti in ne skrbi me za nadaljevanje prvenstva,” je dodal Brežičan, ki se je po pokalni izločitvi ljubljanske Olimpije tako dokopal še do drugega prestižnega skalpa in celjsko zasedbo popeljal do šele tretje zmage na zadnjih sedemnajstih gostovanjih v Ljudskem vrtu.

Tri točke so tudi dobra popotnica za nadaljevanje sezone, v katerem se bodo, tako Kapušin, grofje borili za četrto mesto, za katerim trinajst krogov pred koncem državnega prvenstva zaostajajo za deset točk: “Zmaga veliko pomeni, saj je danes zmagalo tudi Krško. Pobegnili smo ekipam, ki so na repu lestvice. Že pred nadaljevanjem prvenstva sem dejal, da lovimo Zavrč in Gorico, peto in četrto mesto lige. Mislim, da smo danes pokazali, da potrebno kakovost imamo in da lahko gremo v odprt boj za četrto mesto, ki vodi v evropska tekmovanja. Motivirani in zelo nevarni pa bomo tudi v pokalnem tekmovanju. Veselimo se nadaljevanja prvenstva.”

  • Ajaxov talent podpisal za Celje

    Nogometni klub Celje je z navdušenjem naznanil podpis pogodbe z Jahnoahom Markelom, 21-let…
  • Zmaji dobili novega člana

    Nogometni klub Olimpija je okrepil svoje vrste z novim igralcem. Gre za 23-letnika iz Nemč…
  • Znani so pari za sezono 2024/25

    Danes ob 12:00 je na sedežu Nogometne zveze Slovenije potekal žreb parov za sezono 2024/25…
Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od Peter Dominko
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Iličić bo kariero nadaljeval v Kopru

Po izteku pogodbe pri Mariboru čaka Josipa Iličića selitev v Koper. Kot poročajo Primorske…