Srečko Katanec je ob včerajšnji novinarski konferenci ob predstavitvi reprezentančnega seznama za tekmi s Švico in Litvo, javnost razburil z odločitvijo in predvsem obrazložitvijo, da Josipa Iličića ne vpokliče v izbrano vrsto.

Amir Ružnić, zastopnik nogometaša Fiorentine, se je odzval ostro, nogometaš pa je selektorju odgovoril  na zelenici, z odlično predstavo v obračunu z Dinamom iz Minska. Nekdanji član Interblocka, Maribora in Palerma je odlično igro nadgradil še z zadetkom in podajo, Firenčani pa so v Belorusiji slavili z izidom 0:3. Iličić, ki je v dresu vijoličastih odigral celotno tekmo, je v 61. minuti z bližine zadel za 2:0, šest minut zatem pa podal še za zadetek Bernardeschija, ki je po podaji Gorenjca zaključil hiter napad viol.

Jasmin Kurtić, še drugi Slovenec v dresu Fiorentine, tokrat ni dobil priložnosti za dokazovanje, strateg Vincenzo Montella ga je tokrat pustil na klopi za rezerviste.