V eri Milana Mandarića je Olimpija dvakrat zasedla državni prestol. Prvič ji je to uspelo v sezoni 2015/16, drugič pa v sezoni 2017/18. Trend osvajanja prvenstva na vsaki dve leti pa lahko podkrepimo tudi z zanimivimi številkami na medsebojnih srečanjih Olimpije z Mariborom. Se bo letos trend zrušil?


Ko je Olimpija slavila naslov državnega prvaka, je bila boljša na medsebojnih srečanjih proti največjemu rivalu. V sezoni 2015/16 sta sicer oba kluba osvojila enako število točk na medsebojnih srečanjih (5 točk), a je imel ljubljanski klub boljšo razliko v zadetkih (6:4 v prid zmajev). V sezoni 2017/18 pa je Olimpija na medsebojnih srečanjih osvojila 7 točk, Maribor pa zgolj 4. 

V kolikor sledimo tej statistiki in v kolikor verjamemo igri številk ter smo obenem malce vraževerni, bi morala na prihajajočem derbiju Olimpija premagati Maribor vsaj s tremi zadetki razlike, da bi bila ljubljanska ekipa na medsebojnih srečanjih boljša od Maribora. Trenutno so Štajerci proti zeleno-belim osvojili 5 točk, Ljubljančani pa proti vijolicam 2 – razlika v zadetkih je trenutno 5:3 v korist Maribora. 

OLIMPIJA SLAVI, KO MARIBOR ZADANE 4x

Zelo zanimiv pa je še en podatek. V obeh sezonah, ko je Olimpija slavila naslov prvaka, je Maribor na medsebojnih srečanjih zadel 4 zadetke. Za razliko od preteklih let pa je v letošnji sezoni Mariboru na medsebojnih srečanjih uspelo zadeti že 5-krat. Ali to pomeni rušenje trenda in bo Maribor obranil državni pokal? V klubih se na številke zagotovo ne zanašajo, zato nas v nedeljo ob 20.45 definitivno čaka zanimiv obračun. 

 

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od PV
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Bravo po preobratu do treh točk v Kidričevem

Uvodni obračun 13. kroga državnega prvenstva je bil srečen za nogometaše Brava, ki so izgu…