Včeraj je bil odigran že tretji večni derbi v letošnjem prvenstvu Prve Lige Telekom Sloveniji. Zeleno-beli in vijoličasti so se še drugič v letošnji sezoni pomirili v ljubljanskih Stožicah, še drugič se je srečanje končalo brez zmagovalcev. Še drugi letošnji remi Ljubljančanom še naprej zagotavlja velikih deset točk prednosti na prvenstveni lestvici pred Štajerci.

Pred več kot 12000 gledalci je zmaje v vodstvo v 69. minuti popeljal Mich Apau, ki bi svoj prvi gol v zeleno-belem dresu, takoj zamenjal za zmago: »Na koncu smo se morali zadovoljiti s točko. Lahko živimo s točko, ampak mislim, da smo izgubili dve, ne pa osvojili ene. Bili smo boljši nasprotnik, a bili kaznovani, ker nismo odločili tekmo. Lahko bi zmagali. Sploh v prvem polčasu smo povsem kontrolirali tekmo. Pritiskali smo na njihovi polovici, vse »druge žoge« so bile naše. Nasprotnik se je držal nazaj in nismo mu dovolili prehoda v napad. Občutek je lep, jasno. Ko zadeneš pred toliko ljudmi, je poseben občutek. Še lepše bi bilo, če bi zmagali. Ta gol bi takoj zamenjal za zmago.«

Tudi trener zmajev Igor Biščan je bil po srečanju zelo zadovoljen z prikazanim, a obžaluje zapravljeno priložnost Alvesa, ki bi zmajem na stežaj odprla vrata do zmage na vijoličastimi: »Dobra, kvalitetna tekma. Če gledamo celotno srečanje, smo bili dosti boljši, posebej v prvem polčasu smo bili dominantnejši. Nismo jim pustili nič, na koncu lahko mi obžalujemo za vsemi tremi točkami, po vodstvu 1:0 in po smrtni priložnosti Alvesa, če bi to zadeli bi bilo končano. Po tem se je Maribor vrnil. Nič, gremo dalje, mislim da je bila to zelo lepa predstava za publiko, čestitam svojim fantom na eni vrhunski tekmi. Ni bilo za pričakovati, da bomo celo tekmo lahko držali takšen tempo in to kvaliteto igre kot v prvem polčasu. Mislim, da smo bili danes boljši.«

Trener vijoličastih Darko Milanič je po srečanju poudaril, da točka vijoličastim ne prinaša kaj dosti, vendar kaže pot: »Mi smo imeli svoj plan, ki nam ni uspel, zaradi tega prejetega zadetka. Težka tekma, nervozna tekma. Videlo se je iz kakšne situacije izhajamo mi, in potem se je potrebno res zbrati. Trpeli smo, vendar smo na koncu osvojili to točko, ki nam ne prinaša dosti, vendar nam kaže pot.«