Obračun večnih tekmecev Maribora in Olimpije v Ljudskem vrtu se venomer bolj približuje. Pripravljalno obdobje naj bi v glavah trenerjev kristaliziralo predstavo o tem, koga bosta na sobotni večer v Maribora poslala na zelenico od prve minute. Na generalkah pred derbijem rivala nista blestela. Mariborčani so kljub temu uspeli izvleči zmago z zadetkom iz enajstmetrovke proti zadnjeuvrščenemu Rudarju, med tem ko je bila Olimpija poražena v Celju s 3:0. Celjska tekma je morda vendarle odgovorila na vprašanje, katera nogometaša bosta tvorila centralno branilski par Zmajev na gostovanju v Mariboru. Spomnimo, da zaradi prejetih kartonov standardna Hadžićeva “štoperja” Miral Samardžić in Macky Bagnack ne bosta imela pravice nastopa. V Celju sta tekmo začela prišlek Daniel Kamy in Matija Burin, dvojec pa tekme ni končal istočasno, saj je slednji prejel rdeči karton v 57. minuti. Ostali potencialni kandidati za zapolnitev mesta centralnega branilca so Marko Gajić, ki v tej sezoni še ni zbral niti ene ligaške minute igre, vendar je kot rezervni igralec vstopil na tekmi v Celju. Možna bi bila tudi premestitev Denisa Šmeja oziroma Marka Putinčanina, ki ju Hadžić večinoma uporablja na drugih pozicijah, vendar sta že igrala tudi kot centralna branilca.

Hadžić je sicer v izjavi za klubsko spletno stran napovedal predviden scenarij s Kamyjem in Burinom v glavnih vlogah: “Povsem normalno je, da je težko zamenjati Mirala Samardžića in Mackyja Bagnacka. Jaz mislim, da bosta Matija in Daniel kvalitetno odigrala tekmo v Mariboru.” Strateg Olimpije sicer umirja evforijo in pričakovanja glede obračuna z vijoličastimi: “Ne bi rekel, da smo zdaj čisto pripravljeni. Delali smo dobro, v prvenstvu pa se bo pokazalo, kje smo. To se bo videlo že v Mariboru. Sicer pa bo do konca prvenstva za nas vsaka tekma derbi. Ne bo se odločalo na tekmi z Mariborom, temveč na drugih tekmah. Prvenstvo je namreč še dolgo. Vesel bi bil, če bi dobili večni derbi, ampak bo, kar bo.”