V Novi Gorici je bil odigran pripravljalni obračun med vodilno ekipo 2. SNL in moštvom, ki ga v spomladanskem delu čaka hud boj za obstanek med prvoligaši. Z rezultatom 2:1 se je zmage nad Aluminijem razveselila Gorica.

Primorci so na domačem stadionu do zmage prišli po preobratu, saj so na polčasu zaostajali z 0:1, potem ko je Štajerce v vodstvo popeljal Haris Kadrić. Po odličnem drugem polčasu, ki ga je z izjemnim izenačujočim zadetkom iz prostega strela začinil Abel Marc, so vrtnice prišle do preobrata in zmage nad Kidričani, kar bo pred nadaljevanjem priprav zagotovo vlilo še dodatne samozavesti v tabor sinje-modrih. Varovanci Oskarja Drobneta so doživeli drugi poraz v aktualnem pripravljalnem obdobju, saj so pred dnevi izgubili tudi na gostovanju pri zagrebški Lokomotivi. Za Gorico je prvič debitiral Alen Krajnc, in to ravno proti nekdanjemu klubu, saj je 26-letnik v preteklosti vrsto let nastopal prav v dresu Aluminija.

Gorica – Aluminij 2:1 (0:1)
Marc, Prodanović; Kadrić

Naloži več novic iz 2. liga

Mari borčani nadaljujejo z odličnimi predstavami v državnem prvenstvu. V 27. krogu so vijo…