ND Gorica je pred začetkom spomladanskega dela Prve lige Telekom Slovenija gostovala na videmskem stadionu Friuli in proti italijanskemu prvoligašu Udineseju remizirala z 1:1.

Trener Gorice Luigi Apolloni se je odločil za preverjeno postavo, od novincev pa je priložnost od prve minute dobil mladi napadalec Filippo Boniperti, ki je zaigral na levi strani napada in je skupaj z Massimom Codo ter Gianluco Lapadulo tvoril ofenzivno trojico. Enow, Vicente, Bazzoffia, Danilevičuis in Mastriani pa niso dobili priložnosti za igro. Pri italijanskem prvoligašu so priložnost dobili predvsem rezervisti, zvezdniki kot so Di Natale, Muriel, Basta in drugi, pa so počivali.

V prvem polčasu so prvi zapretili Goričani, ko so v 13. minuti imeli lepo priložnost za vodstvo, a je Filippo Boniperti z bližine streljal čez vrata. Po pol ure igre je povedel Udinese, ko je Brazilec Maicosuel zadel s prostega udarca. Isti nogometaš je v Vidmu že enkrat odločil tekmo med Udinesejem in Gorico, ko je oktobra 2012 dosegel edini gol na tekmi. V 35. minuti so imeli belo-modri lepo priložnost za izenačenje. Domači vratar Željko Brkić je storil prekršek v lastnem kazenskem prostoru, potem pa hitro popravil svojo napako, ko je Gianvitu Misuraci ubranil strel z bele točke. V drugem polčasu, točneje v 11. minuti, je Massimo Coda izkoristil podajo Rolanda Vanina in z glavo izenačil na 1:1. Do konca srečanja je bila igra izenačena, nekaj več priložnosti so imeli domači, vendar pa se izid ni spremenil.

Ker pa je do začetka prvenstva še dva tedna, bodo Goričani v Vidmu gostovali tudi v sredo ob 15. uri, ko se bodo najverjetneje pomerili z mladinsko ekipo (primavera) Udineseja. V soboto pa belo-modre čaka še zadnja pripravljalna tekma. V Novo Gorico prihaja drugoligaš Ah Mas Tech iz Ankarana.

UDINESE 1:1 GORICA
Strelca: Maicosuel (26); Coda (55)

Udinese Calcio: Brkić (od 46. Kelava), Codromaz, Naldo, Gabriel Silva, Jadson, Zielinski, Mlinar, Lazzari (od 58. Rovini), Douglas, Maicosuel, Lopez. Trener: Viviani.
ND Gorica: Cordaz (od 72. Cachioli), Vanin (od 84. Širok), Modolo (od 80. Celcer), Jogan, Favalli, Vetrih (od 77. Johnson), Berardocco, Misuraca, Lapadula, Coda, Boniperti (od 77. Finocchio). Trener: Luigi Apolloni