[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=510]

Nogometaši Gorice so v 19. krogu Prve lige Telekom Slovenije brez večjih težav visoko premagali kranjski Triglav z 5:1. Gledalci so v Kranju spremljali enosmerni promet Primorcev. Gostje so bili boljši v vseh elementih igre, predvsem pa so povzročali precej težav domači obrambni vrsti in s pridom izkoriščali njihove napake. Dvakrat sta zadela Massimo Coda in rezervist Daniele Bazzoffia, med strelce se je vpisal tudi Gianvito Misuraca. Častni zadetek za Kranjčane pa je zadel branilec Lamin Diallo.

Nedeljska tekma se za oslabljeni Triglav, zaradi poškodbe sta manjkala napadalca Ajdin Redžić in Luka Majcen, ni pričela najbolje, saj je Gorica brez večjega napora povedla že v četrti minuti. Edvin Zolić je kot zadnji branilec izgubil žogo, do katere je prišel Massimo Coda, preigral vratarja Darjana Curanovića in zadel v prazno mrežo. Domači so nato poskusili v 9. minuti, ko je Dinny Kongnyuy prestregel žogo, vendar je streljal mimo vrat Cordaza. Čez štiri minute je iz prostega strela iz 30 metrov meril Bernard Stjepanovič, vendar je bil Cordaz dovolj zbran, da je žogo odbil. Potem je sledilo obdobje raztrgane igre na obeh straneh, v tem času je zaradi nervoze med igralci glavni sodnik Miran Bukovec podelil tri rumene kartone. V 40. minuti so gosti podvojili prednost. Gianvito Misuraca je podal v kazenski prostor, žoga je zletela mimo vseh domačih igralcev in se znašla pri Codi, ki je zadel še drugič na tekmi.

Tudi v drugem polčasu so Goričani prevladovali na igrišču in v 57. minuti so praktično odločili tekmo, ko je rezervist Daniele Bazzoffia do svojem prvem stiku dosegel zadetek. Gianluca Lapadula je izvedel prosti strel, Darjan Curanović je žogo odbil le do Bazzoffie, ki je zadel v prazno mrežo za visokih 3:0. Le pet minut pozneje je Gianvito Misuraca unovčil novo napako domačega branilca Edvina Zolića in brez težav premagal Curanovića. V 65. minuti je Gianluca Lapadula krenil v protinapad in se sam znašel pred Curanovićem, a na koncu mu ni uspelo z lobom presenetiti kranjskega vratarja. Po številnih menjavah na obeh straneh so domači v 76. minuti le znižali zaostanek, ko je po kotu Vlada Šmita z glavo zadel Lamin Diallo. Čez dve minuti pa je bil žoga zopet v kranjski mreži. Rezervist Nabil Taider je poslal žogo pred vrata, kjer je tudi z nekoliko sreče zadel Daniele Bazzoffia,žoga je nesrečno preskočila Curanoviča in končala za njegovim hrbtom. Po tem zadetku je igra do zadnjega sodnikovega žvižga potekala na sredini igrišča.

Goričani so se tako utrdili v zgornjem delu lestvice, Kranjčani pa so doživeli že dvanajsti poraz in ostajajo zadnji, dve točki za predzadnjo Krko. Gorica bo v zadnjem jesenskem kolu v soboto gostovala v Novem mestu, Triglav pa čaka obračun v Domžalah.