Tokrat je Olimpija gostovala v Celju in iztržila remi. Ljubljančani so po derbiju, kjer jim ni uspelo preprečiti zmagoslavje Maribora, bili izčrpani tako fizično kot tudi moralno. Najtežje tekme za Olimpijo šele prihajajo, saj si še niso priigrali drugega mesta in igranja v Evropi, saj v zadnjem obdobju Kanarčki kažejo dobre predstave, kar je pa najpomembneje, nabirajo točke. Na drugi strani pa so tudi Celjani terjali davek napornega ritma, predvsem zaradi pomanjkanja igralskega kadra, kljub temu pa trener Miloš Rus ne išče izgovorov. Brž kot ne je bil vesel povratka Benjamina Verbiča, Tadeja Vidmajerja in Andraža Žureja, prepoved nastopa pa sta imela Nejc Plesec in David Tomažič Šeruga. Pri Ljubljančanih pa sta imela prepoved igranja Antonio Delamea Mlinar in Matic Fink.

Prva Liga Telekom Slovenije – 33. krog. Glavni sodnik: Nejc Kajtazović.
Celje: Arena Petrol, 750 gledalcev.
CELJE 2:2 OLIMPIJA
Strelca: Gobec (41 pen, 45); Šporar (29, 43)
Celje: Kotnik, Krajcer, Verbič, Bajde (86 Cebara), Korošec, Gobec, Medved, ŽitkoZajc, Žurej, Vidmajer. Trener: Miloš Rus.
Olimpija: Šeliga, Jović, ZarifovićTrifkovićŠporar, Nikezić (62 Džafić), Omladič, Kapun (83 Valenčič), Baskera (67 Vicente), Mitrović, Salkić. Trener: Andrej Razdrh.

V uvodnih minutah prvega polčasa je bila Olimpija nekoliko bolj podjetnejša vendar ni bilo nobenih pravih priložnosti. V 12. Minuti je po predložku Omladiča iz kota do žoge prišel Mitrović a meril nekoliko nenatančno. Do 29. minute se ni zgodilo nič pretresljivega, v 25. Minuti velja omeniti strel Sebastjana Gobca, a je žoga zgrešila vrata, nato pa je sledila omenjena 31. minuta, Andraž Šporar, napadalec Olimpije, je žogo sprejel nekoliko na desni strani igrišča, se otresel svojega čuvaja in strelja iz roba kazenskega prostora ter z močnim in natančnim strelom ugnal Kotnika in popeljal Ljubljančane v vodstvo z 0:1. Le par minut kasneje je Sebastjan Gobec izvedel prosti strel in kaj kmalu bi se lahko žoga znašla za hrbtom vratarja Šelige, a Andraž Žurej ni bil dovolj pozoren, da bi žogo z glavo preusmeril v gostujočo mrežo. Le nekaj trenutkov kasneje je bivši igralec Miha Zajc poizkušal iz daljine a je meril visoko preko vrat Šelige. Nato je sledilo izenačenje, Trifkovič je po mnenju glavnega sodnika Kajtazovića storil prekršek nad Verbičem in sledila je najstrožja kazen. Mirno in hladnokrvno jo je izvedel kapetan Celja Sebastjan Gobec in zadel za 1:1. Le minuto kasneje smo lahko videli že novi zadetek. Tokrat je Trifkovič mojstrsko zaposlil Šporarja, ki je še drugič na današnji tekmi premagal Kotnika in vnovič popeljal Olimpijo do vodstva. In da smo bili priča dobri predstavi v drugem delu polčasa je poskrbel Sebastjan Gobec v 45. minuti, ko je z mojstrskim izvedenim strelom iz leve strani meril v bližnji kot in presenetil vratarja Šeligo.

V začetku drugega polčasa so Celjani prvi zapretili preko Verbiča, ki je preizkusil pripravljenost gostujočega vratarja. Do prve resne priložnosti pa so prišli igralci Olimpije, Kapun je z natančno podajo lepo našel Nikolo Nikezića, le ta pa je z desne strani kazenskega prostora zadel vratnico. Sledila je 60. minuta in drugi rumeni karton za vratarja Olimpije, ki naj bi po mnenju stranskega sodnika igral z roko izven svojega kazenskega prostora. Posledično je sledila menjava v vrstah Olimpije, namesto Nikezića je v vrata Olimpije odšel Elvis Džafić. Sledil je prosti strel, Sebastjan Gobec pa je z močnim strelom po tleh priboril le novi kot za Celjane. Z igralcem več pa Celjani niso prevzeli pobude, pravzaprav so Ljubljančani bili tisti, ki so bili nekoliko bolj podjetnejši. V 75. minuti pa sta moštvi bili spet številčno na zelenici spet izenačeni. Miha Zajc si je prislužil drugi rumeni karton, ker je bil nekoliko preveč agresiven nad Šporarjem, Nejc Kajtazović pa mu je pokazal pot pod prho. Do konca tekme še dve priložnosti, vsaka na eni strani. V 84. minuti je Klemen Medved lepo prodrl na levi strani, streljal, a je Džafić žogo z dobrim posredovanjem izbil v kot. Nato pa v sodnikovem podaljšku še poizkus Omladiča, po lepi podaji Valenčiča z glavo je poizkusil s strelom a je strel bil nekoliko nenatančen. V Celju se je torej tekma 33. kroga med Celjem in Olimpija končala z 2:2, vsi zadetki so bili doseženi že v prvem polčasu, v drugem pa smo lahko videli še dva rdeča kartona. Olimpija ostaja na drugem mestu in ohranja sedem točk prednosti pred Koprčani, medtem, ko so Celjani zasidrani na petem mestu lestvice Prve Lige Telekom Slovenije.