Mariborčani so odigrali svojo drugo pripravljalno tekmo. V avstrijskem Feldbachu so se vijoličasti pomerili proti članu francoske Ligue 1, ekipi Stade de Reims.

Štajerci so proti šestouvrščeni ekipi francoskega prvenstva dobro začeli dvoboj in si prvi priigrali nekaj obetavnih priložnosti. Po desetih minutah je Rudi Požeg Vancaš prišel do strela, a meril previsoko. Sredi prvega dela je do priložnosti prišel tudi Luka Zahović, vendar je 24-letnik meril ob desni vratnici. Kazen je prišla v 30. minuti, ko je Arber Zaneli izkoristil nespretno izbijanje obrambe vijoličastih in darilo spremenil v vodstvo z 1:0. Reprezentant Kosova je bil uspešen tudi dve minuti kasneje, ko je z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora postavil izid prvega polčasa.

Varovanci Sergeja Jakirovića so si več priložnosti priigrali v drugem delu, a danes jim je zmanjkalo tudi nekaj sreče. Po desetih minutah nadaljevanja je Rok Kronaveter nevarno streljal iz prostega strela, vratar Francozov je žogo odbil prek vrat. Po uri igre je v igro namesto Kenana Pirića vstopil Ažbe Jug in napovedal močno kandidaturo za mesto prvega vratarja v tej sezoni. Prvič je 28-letnik odlično posredoval v 65. minuti, ko je z odlično reakcijo odbil poizkus Anastasiosa Donisa. Minuto kasneje so do najlepše priložnosti na tekmi prišli vijoličasti, ko je Gregor Bajde stresel prečko, v nadaljevanju akcije pa je obramba Reimsa uspela z golove črte izbiti poizkus Jasmina Mešanovića. V 70. minuti je s strelom poizkusil Mathieu Cafaro, a je tokrat okvir vrat rešil mariborska vrata. Jug je ponovno bil na veliki preizkušnji sedem minut kasneje, ko je ponovno poizkušal Donis, a je mariborski čuvaj mreže tudi v drugo bil uspešnejši od grškega napadalca. Do konca dvoboja so vijoličasti imeli še eno lepo priložnost, vendar je Yehvann Diouf strel Mešanovića uspel odbiti v kot.

STADE DE REIMS – MARIBOR 2:0 (2:0)
Strelec: Zaneli (30′, 32′)
Prva postava Maribora: Pirić, Milec, Mitrović, Koblar, Kolmanič, Cretu, Dervišević, Požeg Vancaš, Kronaveter, Kramarič in Zahović. Igrali so še: Jug, Mutavčić, Martinović, Klinar, Pihler, Vrhovec, Bajde, Repas, Mešanović in Matko.