Konec je pripravljalnega obdobja za nogometaše Mure, prihodnjo soboto se tudi za črno-bele sezona začenja zares. Na današnji generalki so Prekmurci igrali proti Vojvodini in vknjižili poraz.

Končni rezultat na semaforju se je izpisal pri 1:2, čeprav je priložnosti na obeh straneh bilo še precej več. Predvsem prvi polčas, ki se je zaključil brez zmagovalca, je bil izjemno bogat z dogajanjem. Nogometaši srbskega prvoligaša so povedeli po vsega treh minutah dvoboja, ko so po levi strani lepo kombinirali, po podaji Filipa Antonijevića pa je iz neposredne bližine zadel Andrija Radulović. Muraši so za odgovor potrebovali dobrih deset minut, po predložku iz kota je najvišje v gostujočem kazenskem prostoru skočil Kai Cipot in z glavo zabil za izenačenje. S podajo se je izkazala najnovejša okrepitev črno-belih, Roko Jurišić.

Do odmora se mreži več nista zatresli, čeprav sta obe ekipi imeli izrazite priložnosti za vodstvo. Klemen Mihelak je nekajkrat bil na velikh preizkušnjah, toda izkazal se je z dobrimi obrambami. Mura je v zaključku obračuna bila dvakrat zelo blizu popolnega preobrata. V 36. minuti se je Dardan Shabanhaxhaj popolnoma sam znašel pred vrati Vojvodine, toda meril je naravnost v vratarja Lazarja Carevića.  Tudi zadnja priložnost prvega dela je pripadla Muri. Tik pred odhodom na odmor je Carević odlično ubranil strel Ivana Šarića, v nadaljevanju pa je do odbitka prišel Srđan Kuzmić, toda zadetek 19-letniku je eden od srbskih branilcev v zadnjem trenutku preprečil z drsečim startom.

V drugem delu se je dogajanje na terenu umirilo, tempo igre pa so prekinjale tudi številne menjave obeh strategov. Najbližje zadetku za Muro je v zaključku dvoboja bil Luka Turudija, katerega močan strel z razdalje je zletel tik ob levi vratnici Carevićevih vrat. Uspešnejši so bili Novosadčani, in sicer v 84. minuti. Za zmago lani petouvrščene ekipe srbskega superlige je poskrbel Nikola Čumić.

Mura – Vojvodina 1:2 (1:1)
Cipot (12′); Radulović (3′), Čumić (84′)

Fotogalerija zanimivega obračuna iz Fazanerije, skozi fotografski objektiv Nika Časarja:

Kidričevo zamenjal za Ljubljano

V senci evropskega prvenstva v Nemčiji klubi v domačem nogometnem okolju še naprej sestavl…