Prvi dvoboj današnjega dne je bil odigran v Murski Soboti, pomerila sta se Mura in Tabor iz Sežane. Nove zmage v sezoni so se veselili črno-beli, ki so slavili z rezultatom 3:0.

Tekmo bolje začeli gostje, ki so v uvodnih minutah silovito pritisnili in domači vratar Matko Obradović je imel veliko dela, da je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Mura se je pritiska otresla šele po dobrih petnajstih minutah in kmalu bila blizu zadetka, ko je Šturm z velike razdalje sprožil pravo bombo proti vratom Jana Koprivca, a je njegov poizkus za las zletel mimo desne vratnice. Več sreče je v 29. minuti imel Andrija Filipović z lepim strelom iz okrog 20 metrov, s katerim je poskrbel za vodstvo črno-belih in veselje domačih navijačev. Na začetku 39. minute so do lepe priložnosti ponovno prišli Kraševci. Mario Babić je na sredini igrišča ukradel žogo nasprotniku in v napadu lepo zaposlil Richarda Ndzengueja, a se je Gabonec med preigravanjem v kazenskem prostoru zapletel in priložnost je splavala po vodi. Na odmor sta ekipi odšli z rezultatom 1:0, v taboru Sežančanov pa bodo lahko obžalovali zgrešene priložnosti v prvem delu.

Drugi polčas se je začel brez menjav in povsem po željah Mure, ki je vodstvo podvojila že po nekaj sekundah nadaljevanja. Novopečeni reprezentant Nino Kouter je z bližine zabil svoj drugi gol v letošnji sezoni. Pet minut kasneje so domačini bili blizu tretjemu zadetku, vendar je strel Žana Karničnika z glavo zletel tik nad prečko. V 69. minuti pa vendarle nov zadetek Mure, in to kakšen. Šturm je z desne strani poslal povratno podajo po tleh do Filipovića, ki je z roba kazenskega prostora takoj udaril in s pomočjo prečke dosegel pravi evrogol. V zaključku tekme si je ob udobnem vodstvu Ante Šimundža lahko privoščil dati priložnost tudi nekaterim članom mladinske ekipe, Muraši pa so brez večjih težav tekmo pripeljali do konca. Črno-beli po dveh krogih, ob gol razliki 5:0, zasedajo prvo mesto na lestvici.

NŠ Mura – NK Tabor Sežana 3:0
Filipović 29′, 69′, Kouter 46′

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…