[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=335]

Nogometaši Domžal so v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije gostovali v Kranju pri Triglavu in ga visoko premagali s 3:0. Za Kranjčane so bile usodne prekinitve. Že v 2. minuti je prosti strel mojstrsko izvedel Erik Janža. Takoj na začetku 2. polčasa je vodstvo gostov povišal Slobodan Vuk. V sodnikovem podaljšku pa je končni rezultat postavil Darko Zec.

Čeprav so v Kranju optimistično zrli na omenjeni dvoboj, pa je že 2. minuta nakazala, da temu ne bo tako, saj so se Kranjčani že takoj znašli v zaostanku. Domači so na sredini izgubili žogo in gostje so hitro krenili v napad, ki ga je približno 25 metrov od domačih vrat s prekrškom nad Rudijem Vancaš Požegom prekinil domači branilec Lamin Diallo. Prosti strel je izvajal Erik Janža in z natančnim udarcem preko živega zidu premagal vratarja Žana Pelka. Čez dve minuti so Kranjčani izpeljali nevaren napad, saj je kazenskem prostoru je do neoviranega strela prišel Mustafa Nukić. Meril je v spodnji levi kot, a se je izkazal vratar Vidmar, ki je žogo odbil v kot.  Domžalčani so nadaljevali z napadalno igro, Kranjčano pa so se pretežno branili. V 9. minuti je domači branilec Edvin Zolić odbil v nov kot za Domžale. Z leve strani je podal Požeg Vancaš, pred vrati pa je s pestjo uspešno odbil vratar Pelko. V nadaljevanju je Šturm nespretno odbil v kot. Erik Janža je poslal žogo pred gol, kjer je Uroš Korun z glavo streljal visoko čez domača vrata. V 18. minuti so gostje zahtevali enajstmetrovko zaradi igranja domačega nogometaša v kazenskem prostoru. Nejc Skubic je iz avta žogo vrgel proti bližnji vratnici, kjer je ob Joshui Parkerju na kratko odbil vratar Pelko. Žoga se je od tal odbila v roko domačega kapetana Pokorna, ki je nato tudi razčistil in izbil žogo. Piščalka sodnika Mateja Juga, ki je imel tokrat kar pet pomočnikov, je ostala nema. Čez tri minute so Kranjčani zopet s prekrškom zaustavili nevaren napad Domžal. Rudi Požeg Vancaš je poslal visok predložek pred vrata, kjer pa je bil najvišji vratar Pelko. V naslednjem napadu gostov je Husmani izvajal prosti strel na polovici Triglava. Podal je v kazenski prostor, kjer je Slobodan Vuk žogo na kratko nastavil Nejcu Skubicu. Ta je iz ugodnega položaja streljal s prve, a je v zadnjem trenutku nogo podstavil Diallo in žoga je končala v kotu. Potem so gostje trikrat nepravilno zaustavili Redžića, ki je vrnil prekršek in grobo podrl Erika Janža, za kar je prejel rumeni karton. V nadaljevanju je igra potekala na sredini igrišča. V 35. minuti je enega redkih napadov izvedel Triglav. Ajdin Redžić je podal na levo do Nukića. Napadalec Triglava je z levega roba kazenskega prostora močno meril v dolgi kot. Z odlično obrambo se je izkazal Vidmar, ki je odbil v kot. Po podaji Kongnyuya je pred vrati z glavo streljal Nukić, a je meril previsoko. V 44. minuti je bil po podaji v kazenskem prostoru Luka Majcen najvišji in z glavo rutinirano premagal gostujočega vratarja, a je bil ob predložku za las v prepovedanem položaju. Zadnji napad v 1. polčasu je pripadel Domžalam. Domači branilec Šturm je odbil v kot. Po podaji Požega Vancaša je z glavo streljal Zec, v nadaljevanju akcije pa so domači uspešno odbili.

Začetek drugega dela je bil na las podoben prvemu. Tekla je šele četrta minuta nadaljevanja, ko je bil za domače znova usoden predložek s prostega strela, ob neodločnem posredovanju domače obrambe pa je Slobodan Vuk žogo s pomočjo prečke zabil v mrežo in podvojil gostujoče vodstvo. Takoj po drugem zadetku je domači trener Dušan Kosić opravil dvojno menjavo, da bi poživil kranjsko igro. Nerazpoloženega Šturma je zamenjal Vlado Šmit, nevidnega Stojnića pa z povratnikom po poškodbi Alenom Krcićem. V 53. minuti so Kranjčani izvajali kot. Šmit je poslal predložek pred vrata, kjer je Diallo z glavo streljal visoko čez domača vrata. V naslednji minuti je Majcen priboril prosti strel na desni strani polovice Domžal. Zopet je Šmit odlično podal pred vrata, kjer je do strela z glavo prišel Kongnyuy. Njegov poizkus je brez večjih težav ubranil vratar Vidmar. Na drugi strani je tudi Skubic priboril prosti strel globoko na desni strani polovice Triglava. Janža je poslal predložek na bližnjo vratnico, kjer pa Zec z glavo ni najbolje streljal, zato je žoga zletela čez domača vrata. Čet dve minuti je glavni sodnik pokazal drugi rumeni karton na tekmi. Prejel ga je Zeni husmeni zaradi prekrška nad Redžićem, deset minut kasneje pa še njegov soigralec Žan Majer. V 69. in 70. minuti so dvakrat zapretili tudi domači. Najprej je Triglav prišel do kota z desne strani. Na prvo vratnico je podal Šmit, kjer je uspešno odbil Goran Vuk. Potem je Nukić v kazenskem prostoru na kratko podal do osamljenega Redžića. Močan strel Jeseničana je stresel zunanji del mreže, med potjo pa se je žoge dotaknil tudi eden od gostujočih branilcev. Dušan kosić je v 70. minuti v ogenj poslal zadnje orožje. Majna je zamenjal mladi debitant Hristjan Denkovski. Kljub temu so na zelenici vseeno prevladovali nogometaši Domžal. V 79. minuti so Domžalčani prišli do novega kota z desne strani. Janža je podal pred vrata, kjer je na drugi vratnici za las zamudil Korun. V nadaljevanju akcije je do strela prišel Požeg Vancaš, ki je meril previsoko. Čez tri minute je bilo zopet vroče v kazenskem prostoru Triglava. Požeg Vancaš je ukradel žogo na polovici Triglava in z močno podajo  zaposlil Gorana Vuka, ki je bil hitrejši od Dialla. Napadalec Domžal je prišel vse do vrat, kjer pa je njegov strel vratar Pelko uspešno v kot odbil. Po podaji Požega Vancaša pred vrati Triglava nihče ni uspel zadeti žoge. Čez štiri minute je Vidmar poslal dolgo podajo do hitrega Parkerja. Ta je s 25 metrov močno streljal, žogi je smer spremenil Diallo, tako da je zletela za las mimo desne vratnice v kot in preprečil zanesljivi zadetek. tretji zadetek je vseeno padel v 88. minuti. Zmedo v kazenskem prostoru je izkoristil branilec Darko Zec, ko je žogo poslal nad Pokornovo glavo, nato pa se je od prečke odbila v domačo mrežo. Triglav do konca srečanja ni uspel resneje ogroziti vrat Domžal, slednji pa so rutinirano držali visoko vodstvo treh zadetkov in se veselili druge visoke zmage zapored. S tremi novimi točkami imajo Domžalčani na svojem računu 15 točk in so trenutno na 7. mestu. Za 3. mestom, kjer je Gorica, zaostajajo zgolj za tri točke. Triglav pa se je zopet vrnil na zadnje mesto. Kranjčani bodo v 12. krogu v soboto gostovali v Zavrču, v Domžale pa prihaja Gorica.

Domžale so v Kranju brez večjih težav prišle do visoke zmage. Kranjčani pa so zopet z svojo nepovezano igro razočarali svoje gledalce. Čeprav Kosić zagovarja napadalno igro, kar kaže tudi taktična postavitev s tremi napadalci v napadu,  žal ne pridejo do izraza zaradi počasne in nepovezane igre vezne vrste. Domača obrambna vrsta se trudi, ampak vsega sami tudi ne morejo, zato v obrambnih nalogah potrebujejo pomoč vezistov in tudi napadalcev. Neodločenost nogometašev Triglava v obrambnih nalogah so s pridom kaznovali Domžalčani, saj so vsi trije zadetki padli iz prekinitev. Zaradi ofenzivne postavitve pa nasprotnikom puščajo preveč prostora za hitre napade. Kranjčani potrebujejo spremembe, če želijo obstati v prvi ligi. Nekaj bo potrebno ukreniti v vezni vrsti, da bi žoga hitreje krožila in večkrat prišla do napadalcev. Na vseh tekmah je preveč podaj nazaj, žoga počasi kroži med igralci, preveč izgubljenih žog na sredini igrišča. Veliko pa bo potrebno delati pri obrambnih nalogah, saj so veliko prepoceni zadetkov prejeli iz prekinitev, s katerimi so imeli težave že v lanski sezoni. Domžalčani pa so s spremembo trenerja zadeli v polno. Po odhodu Stevana Mojsilovića je v slačilnici Domžal drugačna pozitivna klima, igralci so bolj sproščeni, kar se odraža tudi tudi na zelenici. Njihova igra je postala gledljiva, čeprav mladi trener Luka Elsner še ni najbolj zadovoljen s predstavo svojih varovancev, od katerih vselej pričakuje maksimalno angažiranost.