Na derbiju ljubljanske kotline sta se v Stožicah pomerili ekipi Olimpije in Domžal. Varovanci Simona Rožmana so se po uvodnem spomladanskem debaklu proti Taboru izvrstno pobrali in se resno vmešali v boj za evropske vozovnice. Nogometaši Olimpije na drugi strani mirno plujejo proti novemu naslovu državnih prvakov. Kljub temu, da je obramba zmajev spomladi precej krhka si niti najbolj pesimistični privrženci zelenih niso predstavljali tako črnega scenarija kot se je odvil.

V 23. minuti je, danes izjemno razpoloženi, Franko Kovačević pobegnil domači zadnji vrsti, Matevž Vidovšek pa je nekoliko zamudil s posredovanjem in sodniku Obrenoviću ni preostalo drugega kot, da pokaže na belo točko. Odgovornost je prevzel Kovačević in goste rutinirano popeljal v vodstvo. A tu se 23-letni hrvaški napadalec ni ustavil. V 36. minuti je v nasprotnikovem kazenskem udarcu izjemno zaposlil Žigo Repasa, ki mu ni bilo težko povišati domžalskega vodstva. No kljub temu, da domači niso bili v hudo podrejenem položaju, so gostje pred odhodom v slačilnico prek Vuka, po zmešnjavi v kazenskem prostoru vodstvo povišali na 3:0.

V drugem polčasu so v statističnih aspektih prevladovali domači in terenska premoč se jim je obrestovala v 63. minuti ko je po fliperju v kazenskem prostoru do strela prišel Kvesić, ki zadel že na četrti zaporedni tekmi. A rumeni so si kmalu priigrali tri zadetke prednosti, že 4 minute kasneje je svoj drugi in domžalski četrti gol dosegel Franko Kovačević. Rezultat se kljub pritisku Olimpije do konca ni spremenil in Domžalčani so se s to zmago Mariboru in Celju približali na zgolj dve točki zaostanka. Olimpija kljub porazu ostaja trdno zasidrana na vrhu. Zaradi kiksa Maribora se je njihova prednost pred drugim mestom stopila zgolj za točko.