Po razburljivem večnem derbiju v Ljudskem vrtu je disciplinski sodnik Nogometne zveze Slovenije razkril kazni, ki so doletele klube po 24. krogu Prve lige Telemach. Najhuje sta jo odnesla večna rivala – Maribor in Olimpija.


 

Maribor bo zaradi neprimernega vedenja navijačev plačal 7.000 evrov. Kot so zapisali v disciplinski komisiji, so kazen prislužili zaradi večkratnega žaljivega skandiranja, uporabe bakel, motenj med tekmo in razvitega transparenta z neprimerno vsebino. Olimpija je prav tako prejela zajetno kazen, in sicer v višini 5.200 evrov. Tudi njihovi navijači so bili v središču disciplinskega postopka zaradi žaljivega skandiranja, prižiganja in metanja bakel ter poškodovanja opreme na stadionu. Poleg denarnih kazni sta bili izrečeni tudi dve kazni prepovedi igranja. Bartug Elmaz (Maribor) in Manuel Pedreno (Olimpija) bosta zaradi izključitev na derbiju manjkala na naslednji tekmi.

 

Kaznovani pa niso bili le Maribor in Olimpija. Koprčan Mark Pabai je prejel eno tekmo prepovedi igranja zaradi rdečega kartona proti Celju, Primorje je zaradi neprimernega vedenja svojih navijačev kaznovano s 600 evri, Radomlje pa z 300 evri zaradi neupoštevanja akreditacijskih pravil.

Naloži več sorodnih novic
Naloži več novic od K. S.
Naloži več novic iz Prva Liga

Dodaj odgovor

Poglejte še

Kanarčki uradno z novim trenerjem, ki se vrača na slovenski prostor

Koprčani imajo uradno novega stratega! Nekdanji selektor slovenske reprezentance Slaviša S…