Zagrebški Dinamo je v zadnjem tednu odigral dva pripravljalna obračuna proti slovenskima kluboma in v obeh primerih slavil z dvema zadetkoma razlike. Po zmagi z 2:0 proti ljubljanski Olimpiji so modri s 4:2 ugnali še Koper.

V Rovinju sta hrvaški in slovenski prvoligaš prikazala zelo učinkovito predstavo, v kateri je padlo kar pol ducata zadetkov. Uspešnejši so bili hrvaški državni prvaki, ki so mrežo Koprčanov zatresli kar štirikrat. Že v 11. minuti dvoboja je Dinamo povedel, ko je z močnim strelom pod prečko zabil Marko Bulat. Koper se je v igro vrnil le štiri minute kasneje, za izenačenje pa je zabil Lamin Colley, ki je po predložku v kazenski prostor skočil najvišje in žogo usmeril v mrežo. Zadetek za 2:1 je padel tik pred koncem prvega dela, in sicer je tekla 42. minuta, med strelce pa se je tokrat vpisal Komnen Andrić. Po odmoru sta oba trenerja ponudila priložnost tudi igralcem na klopi, ki pa so še naprej bili strelsko razpoloženi. Po uri igre je Dinamo vodstvo prvič podvojil, potem ko je Dario Špikić zabil z roba kazenskega prostora. V 66. minuti je Bede Osuji uspešno našel Jana Kubalo, ki je rezultat znižal, za končnih 4:2 pa je tik pred koncem s prvim zadetkom v Dinamovem dresu poskrbel Peter Bočkaj, ki je še do nedavnega bil soigralec Damjana Boharja in Maria Jurčevića pri Osijeku.

Dinamo Zagreb – Koper 4:2 (2:1)
Bulat (11′), Andrić (42′), Špikić (59′), Bočkaj (90′); Colley (15′), Kubala (66′)
Začetna postava Kopra: Adam, Bručić, Rajčević, Žužek, Vošnjak, Guberac, Djira, Oštrek, Parris, Jašaragić, Colley. Igrali so še: Karajbić, Kubala, Bešir, Cukjati, Grudina, Novoselec, Izata, Rudonja, Krajinović, Osuji, Vešner Tičić.

Mari borčani nadaljujejo z odličnimi predstavami v državnem prvenstvu. V 27. krogu so vijo…