V Kidričevem sta se na uvodnem obračunu 19. kroga državnega prvenstva pomerili ekipi Aluminija in Kopra ter sta se razšli z neodločenim rezultatom 1:1.

Prvi del v vetrovnem kidriškem športnem parku obe ekipi nista postregli z razburljivo predstavo, nekoliko več od igre pa so imeli Primorci, ki so si skozi celotno srečanje priigrali tudi več priložnosti. Prvič so resneje zapretili sredi prvega dela, ko je nekoliko z desne močno pod prečko meril Kaheem Parris, a se je izkazal Luka Janžekovič in strel odbil prek vrat. Kidričani so poizkušali predvsem s hitrimi protinapadi, ki pa praviloma niso resneje ogrozili vrata Davida Adama.

V nadaljevanju so Koprčani ponovno dobro začeli, a jih je po desetih minutah igre presekal glavni sodnik Bojan Mertik, ko je v dvoboju Nika Marinška in Ivana Jelića Balte obema srboritežema pokazal po rumen karton, a za gostujočo osmico je to bil drugi na tekmi in Hrvat je teren moral zapustiti. Toda le minuto kasneje se je kljub temu prva zatresla domača mreža, ko se je po podaji iz kota najbolje v domačem kazenskem prostoru znašel Lamin Colley in zadel z bližine. Zaostanek ter tudi prednost igralca  več na terenu so nato vendarle prebudili tudi moštvo Oskarja Drobneta, ki je začelo lov na zaostanek. Že nekaj trenutkov kasneje je Rok Kidrič meril z glavo, vendar mu je veselje preprečila vratnica. Le minuto kasneje je domači napadalec igrišče zapustil, na njegovo mesto pa je vstopil Haris Kadrić. Poteza se je domačemu trenerju obrestovala, saj je le deset minut kasneje prav 21-letnik poskrbel za izenačenje, potem ko si je na robu kazenskega prostora žogo nastavil na levico in jo po tleh poslal v malo mrežico ob daljši vratnici Adama za delitev točk.