Zadnja tekme 8. kroga je prinesla manjše presenečenje v Kidričevem. Aluminij je kar s 3-0 ugnal Maribor.

Maribor je tekmo začel izrazito bolje. V dveh zgodnjih priložnostih se je znašel Ognjen Mudrinski, a obe zapravil. Neizkoriščeni priližnosti je Aluminij kaznoval v 14. minuti. Po podajo Krefla se je med strelci znašel Nik Marinšek. V 38. minuti prvega polčasa so imeli domači še eno izjemno priložnost. Kadrić se je po protinapadu znašel sam pred vratarjem Jugom, ki pa je poskus ubranil.

Maribor je imel v prvi polovici drugega polčasa kar nekaj priližnosti za izenačenje, a sta bila Žugelj in Repas neuspešna. V 68. minuti se je izkazal še Janžeković, ki je ubranil poskusa Šturma in Mitrovića. Mariborčanom so se 4 minute pred koncem rednega dela maščevale vse zapravljene priložnosti. Sodnik Kajtazović je po prekršku nad Pečnikom dosodil najstrožjo kazen, ki jo izkoristil Krefl in podvojil vodstvo Kidričanov.

V 92. minuti je zadel še Rok Kidrič in dokončno zapečatil usodo Mariborčanov.