V včerajšnjem štajerskem derbiju so vijoličasti v Ljudskem vrtu tesno z 2:1 ugnali kidričevski Aluminij. Mariborčani so si z še osmo zmago pred reprezentančnim premorom zagotovili pet točk prednosti pred Olimpijo.

Strateg vijoličastih Darko Milanič, je po srečanju kritično poudaril, da so njegovi varovanci zapravili preveč priložnosti, ter da so gledalcem glede tega ostali dolžni: »Kar se tiče prvega polčasa nismo imeli pravega ritma, bili smo pasivni. Res, da smo relativno hitro povedli, vendar je bilo malo dobrega od tega, kar si želimo. To pomeni vse preveč pasivno in nekaj bo potrebno postoriti. Na planu tega, koliko tega koliko bomo energije vložili v nek šprint, skok, kakor koli. V drugem polčasu preveč priložnosti, takoj dve Mlakarja, Zahovič eno, tukaj je treba pointirat, ker so to stoodstotne priložnosti. Tako, da smo potem napadali, bili boljši, vendar bi mislim, da bi morali glede na to koliko priložnosti smo imeli višje zmagati, glede na to kar smo prikazali med igro pa smo ostali malce dolžni.«

Trener rdeče-belih Oliver Bogatinov je bil po srečanju kljub porazu zadovoljen, saj so njegovi varovanci prikazali poletno in odprto igro: »Zgubili smo točko, verjamem, da dobili publiko. Nismo se prišli braniti, poskušali smo igrati, se nadigravati, tako da čestitke celi ekipi.«

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…