[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=515]

Na zadnji tekmi jesenskega delaje Gorica z 1:0 premagala Krko. Mož odločitve je bil napadalec Massimo Coda, ki je po napaki Krkinih vezistov žogo popeljal v kazenski prostor in mojstrsko končal akcijo. Omenjeni novogoriški napadalec je z 11 zadetki ujel napadalca Rudarja Mateja Eterovića na vrhu lestvice strelcev. Primorci bodo prezimili na četrtem mestu, medtem pa je Krka jesenski del prvenstva končala na predzadnjem mestu.

Že takoj na začetku prvega polčasa je pobudi prevzela Gorica in v 3. minuti je Gianluca Lapadula nevarno meril z glavo. Gostje so po nekaj neuspelih poskusih povedli deset minut pozneje. Krkini nogometaši so izgubili žogo na sredini igrišča, do nje je prišel Massimo Coda, jo je povedel v kazenski prostor in jo z natančnim strelom poslal v zgornji desni kot domačih vrat. Krka pa je prvič zapretila v 27. minuti, ko je goriški vratar Alex Cordaz imel kar precej težav, da je ubranil poskus Saše Ranića s prostega strela. Sledile so minute Krke, ki je poskušala izenačiti, lepo priložnost za to je v 36. minuti imel Leo Ejup, vendar je bil njegov strel premalo natančen. Malo pred koncem prvega polčasa pa sta svoje veščine pokazala še oba vratarja, saj je Obradović najprej ubranil strel Code s 30 metrov, nekaj trenutkov kasneje pa je Cordaz z odlično obrambo preprečil zadetek Danijelu Dežmarju.

V drugem polčasu je Krka pokazala veliko željo po izenačujočem zadetku, gostje pa so se osredotočili na branjenje prednosti. V 48. minuti je Saša Ranič s prostega strela le za malce zgrešil vrata.  V 67. minuti so gostje imeli priložnost za podvojitev vodstva, streljal je Alen Jogan, Obradović pa je njegov strel ukrotil. Štiri minute pozneje je moral Cordaz posredovati po nevarnem strelu Josipa Maroševića, ki je malo pred tem vstopil v igro.  Domači so se trudili do zadnje minute, da bi prišli do izenačujočega zadetka, vendar jim žal ni uspelo.

Novomeška Krka bo spomladi gostovala v Stožicah pri Olimpiji, Gorica pa bo doma pričakala Domžale.