[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=336]

Celjska Arena Petrol je še drugič v tednu dni gostila dvoboj med Celjani in Zavrčani in tudi tokrat so bili uspešnejši domačini, ki so po dveh zaporednih ligaških porazih končno spet osvojili vse tri točke in to proti klubu, ki je v zadnjih dveh krogih na domačem terenu premagal Olimpijo in Maribor. Po visoki pokalni zmagi prejšnjo sredo (4:0) so igralci Celja tokrat imeli nekoliko več dela in zmagali z rezultatom 2:1. Junak srečanja pred 550 gledalci je bil rezervist Žurej, ki je zmagoviti zadetek zabil v 78. minuti.

Srečanje so zelo dobro začeli domačini in prišli do velike priložnosti že po 50 sekundah srečanja, ko je Korošec potegnil po desni strani in z imenitnim predložkom v kazenskem prostoru našel osamljenega Verbiča, ki pa je žogo poslal preko vrat Bešeniča. Novo veliko priložnost so Celjani imeli v 9. minuti, ko se je sam pred Bešeničem znašel Čadikovski, vendar je eden od gostujočih branilcev, tik pred zaključnim strelom Makedonca, z drsečim štartom žogo izbil v kot. Igra se je še naprej odvijala na polovici Zavrča in gledalci so novo priložnost za zadetek videli že pet minut kasneje, ko je poizkušal Vicente, vendar se je gostujoči čuvaj mreže izkazal z imenitno obrambo. Čeprav so v prvih dvajsetih minutah domačini dominirali na terenu pa so do prvega zadetka na srečanju vendarle prišli gostje. V enem od redkih napadov Zavrča je predložek v kazenski prostor Celjanov z roko zaustavil domači branilec Krajcer in Habjanič je pokazal na belo točko, ki jo je realiziral Šafarić in dosegel svoj drugi gol v sezoni. Minuto kasneje je priložnost za izenačenje zapravil Vicente nato pa se je igra v prvem polčasu umirila in na novo priložnost je bilo treba čakati vse do 42. minute, ko je Jugović izid izenačil z izjemnim strelom iz okrog 25 metrov ter postavil izid polčasa.

V drugem delu so pobudo na terenu še naprej imeli Celjani, ki so poizkušali s streli od daleč, vendar so bili nenatančni. Eno redkih priložnosti gostov je v 57. minuti imel Kresinger, ko je streljal od daleč, vendar naravnost v Kotnika, ki je poizkus Hrvata in trenutno vodilnega strelca v pokalnem tekmovanju brez težav ubranil. Le minuto kasneje so pri Zavrču izvajali prosti strel, žoga pa je zgrešila vse v kazenskem prostoru in za nekaj centimetrov zgrešila daljšo vratnico domačih vrat. Na drugi strani je izjemno priložnost zamudil Vicente, ki je iz neposredne bližine streljal preko vrat Bešeniča. V 68. minuti bi glavni sodnik morda lahko dosodil indirektni prosti strel v kazenskem prostoru Celja, saj je Centrih ob pritisku gostujočih napadalcev žogo z nogo podal nazaj proti Kotniku, ki pa jo je dobrih deset metrov od svojih vrat prijel. V tem delu igre so nekateri domači gledalci domačemu strategu sugerirali, da je čas za menjavo in za prvo se je Rus odločil v 70. minuti ter v igro poslal Žureja. Ta menjava se obrestovala že po osmih minutah igre, ko je Žurej prejel dolgo podajo preko celotnega igrišča in si žogo lepo zaustavil ter nato hladnokrvno zaključil za zmagoviti zadetek. Zavrčani so sicer v zadnjih minutah pritisnili proti vratom Celja, vendar si resnih priložnosti niso priigrali. Še najbližje izenačenju so bili globoko v sodnikovem dodatku, ko je ob podaji iz kota najvišji pred domačimi vrati bil Kurbus, ki pa je z glavno meril naravnost v naročje dobro postavljenega Kotnika.