Uvodno tekmo 8. kroga Prve lige Telemach so odigrali Celjani in Domžalčani. Na Stadionu Z’dežele so slavili domačini, ki so sprva zaostajali, na koncu pa po preobratu porazili Domžalčane z izidom 3:1. Za rumeno družino je bil strelsko uspešen Slobodan Vuk, za preobrat pa so poskrbeli Ivan Božić, Žan Medved in Amadej Brecl.

Spremljali smo zelo razburljiv obračun, ki se je bolje začel za varovance Dejana Djuranovića. V 10. minuti je po izjemno zvitem poizskusu Enesa Alića vratar Raduha žogo še nekako uspel izbiti, a na žalost domačih le do Slobodana Vuka, ki je odbitek pretvoril v zadetek. Celjani so po prejetem zadetku zaigrali precej bolje, tudi zadeli, a je bil strelec zadetka Ivan Božić v prepovedanem položaju, zato je sodnik Obrenović zadetek razveljavil. Podobna situacija se je v nadaljevanju prvega polčasa še dvakrat ponovila. Po kar treh razveljavljenih zadetkih domačih, je Celjanom v 44. minuti vendarle uspelo zabiti regularen gol. Pod zadetek se je podpisal že prej omenjenemi Ivan Božić, ki je snel pajčevino z gola Ajdina Mulalića. Slednji je bil brez kakršnih koli možnosti in po prvem delu sta bili ekipi rezultatsko poravnani.

Celjani so že nekaj minut po začetku drugega polčasa poskrbeli za preobrat. V 52. minuti je lep predložek soigralca izkoristil Žan Medved, ki je z glavo zabil za 2:1. Kmalu zatem sta dve lepi priložnosti zapravila še Jon Šporn in kapetan Žan Zaletel. V 73. minuti se je izkazal domači vratar Florijan Raduha, ki je Georgijeviću preprečil izenačujoči zadetek Domžal, ko se je ta sam znašel pred celjskim čuvajem mreže. Piko na i je današnji predstavi Celja postavil Amadej Brecl, ki je v 89. minuti postavil končnih 3:1.

NK Celje 3:1 NK Domžale

Strelci: Vuk 10′; Božić 44′; Medved 52′; Brecl 89′

Naloži več novic od Urban Podvratnik

Zaos tali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratn…