Nogometaši Celja so pravkar končali tekmo 1. kroga kvalifikacij za uvrstitev v Ligo prvakov. Obračun, ki je bil zaradi težav z epidemijo koronavirusa prestavljen na Madžarsko, so grofje dobili z rezultatom 3:0 in izločili Dundalk. Slovenski državni prvaki tako napredujejo v drugi krog kvalifikacij, kjer jih čaka norveški prvak Molde.

V prvem polčasu smo gledali bolj ali manj enakovredno igro iz obeh strani. Nekaj dela sta imeli obe obrambi, gostujoča pa se je ob koncu polčasa zdela ranljivejša, kar je v 43. minuti izkoristil Luka Kerin in zadel za vodstvo. V drugi polčas so bolje vstopili Celjani, ki so imeli že po nekaj sekundah drugega dela igre priložnost za povišanje vodstva, a je bil irski vratar na mestu. Kmalu za tem je izenačenje Dundalka z odlično parado preprečil vratar Rozman. V 59. minuti ni dosti manjkalo do avtogola gostov, a je na žalost Celjanov gostujoči vratar uspel popraviti slabo izbijanje svojih branilcev. Sledila je igra v valovih, priložnosti pa so si sledile ena za drugo na obeh straneh. V 84. minuti je Celjane rešila vratnica, ki jo je zadel gostujoči napadalec. Zmagovalca in potnika v naslednji krog pa je odločila 89. minuta, ko so grofje izvedli protinapad. Mitja Lotrič je pobegnil irski obrambi, podal na drugo vratnico, kjer je žogo v prazno mrežo potisnil Dario Vizinger in popeljal Celjane v napredovanje. Za tem je zadetek dosegel še Filip Dangubić, ki se je v knežje mesto vrnil v tem prestopnem roku.

Nk Celje 3:0 Fc Dundalk

Strelci: Kerin 43′; Vizinger 89′; Dangubić 95′