Nogometaši Celja so na prvem pripravljalnem obračunu odpotovali preko meje na Hrvaško in v Varaždinu odigrali srečanje s tamkajšnjim drugoligašem.

V prvem delu moštvi nista postregli z veliko priložnostmi, a se je mreža kljub temu enkrat zatresla. Tekla je 42. minuta, ko je rezultatsko negotovost prekinil David Zec in zabil za vodstvo grofov ob odmoru. V nadaljevanju je trener Celja Simon Rožman na igrišče poslal novo enajsterico, ki je v 62. minuti rezultat uspela podvojit. Akcijo za 0:2 je začel mladi Domen Justinek, kateri je prodiral po krilu in nato podal do Stiana Džumhurja, ki je akcijo uspešno zaključil. V nadaljevanju so domačini rezultat uspeli znižati, a Celjani so prednost do zadnjega sodnikovega piska znali zadržat in se ob koncu poveselit prve zmage v letu 2022.

Varaždin – Celje 1:2 (0:1)
Havojić (73′); Zec (42′), Džumhur (62′)
Začetna postava Celja: Jurhar, Brecl, Zec, Vuklišević, Marandici, Vrbanec, Janjičić, Kerin, Božić, Begić, T. Panić. Igrali so še: Rozman, Terry, Zaletel, Flis, Marandici, Mayeuski, Kantužer, Kuzmanović, Džumhur, V. Panić, Sokler.