V zadnji tekmi 11. kroga Prve lige Telemach so nogometaši Tabor Sežane gostovali v Celju, kamor se je prvič odkar ni več trener grofov, vrnil Dušan Kosič. Njegovi varovanci so danes vodili že z izidom 0:2, na koncu pa so se morali zadovoljiti zgolj s točko.

Prvi polčas je bil v znamenju poškodbe sežanskega vezista Kevina Grobrya, ki je bil že v 20. minuti primoran končati z obračunom. Kljub temu, da so gostje ostali brez pomembnega člena prve enajsterice, jih to ni vrglo s tira in so po prvem polčasu celo vodili. V 40. minuti je zadetek dosegel Dino Stančič.

Najučinkovitejši napadalec Tabora letos, je bil zaslužen tudi za drugi gol svojega moštva. V 55. minuti se je še drugič na obračunu vpisal med strelce in poskrbel za vodstvo gostov z 0:2. Domači so se zdeli povsem izgubljeni vse do 75. minuti, ko je za gol priključka poskrbel Žan Medved. Varovanci Simona Sešlarja so se po doseženem zadetku odločno podali v boj za točkami. V 80. minuti je moral Jan Koprivec po strelu Ivana Božića še drugič danes po žogo v svojo mrežo in že se je zdelo, da bodo domačini popolnoma obrnili tekmo. To se na koncu vendarle ni zgodilo in ostalo je pri delitviji točk.

NK Celje 2:2 NK Tabor Sežana

Strelci: Stančič 40′; 55′; Medved 75′; Božić 80′

Naloži več novic od Urban Podvratnik

Zaos tali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratn…