Pred približno tri tisoč navijači se je v prekmurski prestolnici odvijal izredno razburljiv obračun Mure in Olimpije, ki so ga kljub skorajda celotnem polčasu igre z igralcem manj dobili Prekmurci. Na dvajsetem medsebojnem prvenstvenem obračunu so črno-beli osvojili pomembne točke v boju za Evropo.

V prvem polčasu sta obe ekipi prikazali zelo odprto igro, na odmor pa so zadovoljnejši odhajali domači nogometaši. Bolje so dvoboj pričeli Ljubljančani, ki so povedli v 12. minuti iz bele točke. Pred tem je po posredovanju VAR-a Alen Borošak dosodil najstrožjo kazen, ker je Srđan Kuzmić v svojem kazenskem prostoru igral z roko. Uspešen izvajalec je bil Mario Kvesić. Vodstvo zmajev je trajalo natanko štiri minute, nato pa je udaril 17-letni Niko Kasalo, ki je s pravim evrogolom žogo pospravil za hrbet nemočnega Matevža Vidovška za 1:1. Sredi polčasa je prvič z glavo poskušal Kai Cipot, takrat je Vidovšek domačemu branilcu še uspel preprečiti veselje. V 31. minuti izredno napeta situacija pred vrati Klemna Mihelaka. Domačega čuvaja je po izjemnem strelu Davida Sualeheja rešila vratnica, po odbitku pa je iz neposredne bližine prazno mrežo zgrešil Svit Sešlar. Le dve minuti kasneje se je ponovno stresel okvir domači vrat, vratnica je tokrat zaustavila strel Kvesića. Tik pred odhodom na odmor pa eksplozija na tribunah Fazanerije. Mihael Klepač je izvajal kot, v gostujočem kazenskem prostoru pa je Cipot z nebeškim skokom žogo preko Vidovška v mrežo poslal ob daljši vratnici.

Drugi polčas se je začel po željah Olimpije. Že po nekaj sekundah je strel Sešlarja odbil obrambni blok, nato pa je do strela prišel Kvesić, a se je z novo izjemno reakcijo izkazal Mihelak. Nekaj trenutkov kasneje se je Hrvat ponovno znašel v nevarni situaciji, po padcu v kazenskem prostoru pa je Borošak ocenil, da ga je Kuzmić nepravilno oviral in še drugič pokazal na belo točko, domačemu nogometašu pa pokazal rdeči karton. Tudi tokrat je izvajalec bil Kvesić, a v drugo ni bil natančen in je na veliko veselje domačih navijačev žogo poslal mimo vrat. Z igralcem več je Olimpija popolnoma zagospodarila na terenu. Akcije zeleno-belih so se vrstile ena za drugo, večkrat pa se je z odličnimi obrambami moral izkazati Mihelak. Muraši so lažje zadihali šele sedem minut pred iztekom rednega dela, ko je Mirlind Daku odlično prodrl, tik pred vstopom v kazenski prostor pa ga je s hrbta zaustavil Agustin Doffo in si priigral rdeči karton. Zmaji so še vedno poskušali z napadi, v 87. minuti je z obrambo tekme Mihelak zaustavil strel Gorana Milovića, a na koncu so ostali brez vsega in domov odpotovali z novim porazom.

Mura – Olimpija 2:1 (2:1)
Kasalo (16′), Cipot (40′); Kvesić (12′ 11m)
RK: Kuzmić (48′ – Mura); Doffo (83′ – Olimpija)