Prvi obračun sobotnega sporeda državnega prvenstva bo odigran v Domžalah, kjer bodo Radomljani gostili Tabor. Na obračunu sredine lestvice obe ekipi računata na točke.

Radomljani so novo sezono med slovensko prvoligaško elito začeli zelo spodbudbo, saj so v prvih treh krogih vknjižili zmago in dva remija. Šele na svoji četrti tekmi so izgubili, ko so na domačem terenu morali priznati premoč Mariboru (1:2), na epilog pete tekme pa bo potrebno še počakati. Na njej so Radomlje v prvih 60 minutah prikazale dobro predstavo proti državnim prvakom iz Murske Sobote in držale rezultat 2:2, nato pa se je nad prekmursko prestolnico razbesnela nevihta in dvoboj se bo nadaljeval šele čez dobra dva tedna. Proti Taboru bodo varovanci Roka Hanžiča branili mesta v zgornji polovici lestvice, bo pa to prvi medsebojni prvoligaški obračun obeh ekip. Doslej sta se moštvi na prvenstvenih obračunih pomerili petkrat, vselej v nižjih ligah.

Sežanci po odličnem štartu v sezono, ko so z 0:3 slavili pri Muri, več ne najdejo prave igre in so v naslednjih štirih krogih osvojili samo še točko. Kraševci prihajajo v Domžale po dveh porazih, in sicer proti Olimpiji in nazadnje še proti Mariboru. Moštvo iz zahoda Slovenije je v prvih petih krogih bržčas imelo najtežji razpored izmed vseh klubov v ligi in gostovanje pri novincih v ligi bo zanje pravzaprav lepa priložnost, da morebiti oplemenitijo svojo točkovno bero iz dosedanjega dela sezone. A naloga bo vse prej kot lahka. Že v minuli sezoni so Radomlje dokazale, da se lahko kosajo s Primorci, ko so jih kot drugoligaš v 2. krogu slovenskega pokala ugnale z rezultatom 3:2. Takrat so Kraševci ob polčasu celo vodili z dvema zadetkoma prednosti.