Obalni prvoligaš iz Kopra se te dni nahaja v svoji tradicionalni poletni bazi na mariborskem Pohorju. Včeraj so kanarčki tudi odigrali pripravljalno tekmo, in sicer so se v Kidričevem pomerili z beograjskim Partizanom.

Lani drugouvrščena ekipa srbskega državnega prvenstva se je za koprsko moštvo izkazala kot previsoka ovira, saj je Partizan visoko slavil. Koprčani so se črno-belim upirali do 41. minute, ko je svoj prvi zadetek na srečanju dosegel Marko Milovanović. Sedemnajstletnik je v drugem delu poskrbel tudi za podvojitev vodstva in tako postal prvo ime dvoboja. Za končnih 0:3 je v 78. minuti zabil Danilo Pantić.

Koprčane nova težka pripravljalna preizkušnja čaka že v nedeljo, ko bo na avstrijskem Koroškem njihov nasprotnik dunajska Austria.

Koper – Partizan 0:3
Milovanović (41′, 57′), Pantić (78′)

Nov prvoligaški skalp za Gorico, Kouter ob debiju do remija v Zagrebu

Nogometaši Gorice so na drugi pripravljalni tekmi s 3:1 ugnali banjaluški Borac, lani tret…