Večni derbi kot ga v novejši zgodovini še ni bilo. Atomski uvod obračuna, ko so v uvodnih dvajsetih minutah padli kar štirje zadetki, bo desettisočglavi množici zagotovo še dolgo ostal v spominu. Ljubljančani so po desetih minutah vodili že z 2:0, potem ko sta domače šokirala Vukčević in Šporar, a so domači v nadaljnjih desetih minutah prišli do izenačenja. Minuto ali dve po drugem zadetku gostov je znižal Mendy, po kotu pa izenačil Šuler. A to še ni bilo vse, kar je prvi polčas ponudil, gostje so si pred odhodom na odmor zagotovili prednost, potem ko je domačo mrežo zatresel še Kapun. Vijoličasti v drugi polčas niso krenili najbolje, v dresu Olimpije je najlepšo priložnost zapravil Šporar, Tavares, ki je pred tem zapravil dve izredni priložnosti, pa je za remi zadel v uvodni minuti sodniškega zadetka in Mariborčane rešil še tretjič na zadnjih štirih tekmah. Kapetan pa je z zadetkom v podaljšku obenem še preprečil, da bi se slavje 25. obletnice končalo z grenkim priokusom.

Ljubljančani so v Maribor pripotovali z jasnim ciljem, čeprav so bili nogometaši v napovedih previdni in skromni, pa so srečanje odprli odlično in že v četrti minuti tekme poskrbeli, da se slavje ob 25. rojstnem dnevu Viol ni začelo najbolje. Po natančni podaji Delamee Mlinarja je Vukčević na desni strani igrišča pobegnil Vilerju in s strani po strelu v daljši kot matiral Handanovića. Mariborčani so odgovorili v osmi minuti, ko je Tavares lepo sprejel podajo Mertlja, ki je ob odsotnosti Stojanovića in Mejača zaigral kar na položaju desnega bočnega branilca, a domača devetica v zaključku ni najbolje zadela žoge in ta je po strelu v levi spodnji kot končala v rokah Šelige. Olimpija je hitro odgovorila na zapravljeno priložnost domačih in v 10. minutah povedla z 2:0. Po odličnem predložku Matića je za hrbet domače obrambe utekel Šporar in s sijajnim udarcem pod prečnikom matiral nemočnega Handanovića. Če se je po desetih minutah igre zdelo, da bo obračun tekel po notah gostov, pa je nadaljnjih deset minut pripadlo vijoličastim, ti so namreč v 13. minuti znižali zaostanek. Po dolgi podaji Rajčevića, je Mendy dobil skok v gostujočem kazenskem prostoru, žoga se je odbila do Ibraimija, ki je ni uspel zadržati v svoji posesti, a je ta znova končala pri Mendyju, ki je z mojstrsko potezo izigral Delameo Mlinarja in žogo zabil v gostujočo mrežo. Sanjski uvod večnega derbija je v 20. minuti dopolnil še Šuler, ki je bil po kotu Ibraimija najvišji pred golom Olimpije in z glavo zabil za izenačenje. Druga polovica obračuna je bila nekoliko manj infarktna, a kljub temu priložnosti ni manjkalo. Po pol ure igre so imeli gostje novo priložnost za vodstvo, domači obrambi je pobegnil Šporar, močno sprožil z desne polovice kazenskega prostora, meril v dajlši kot Handanovićevih vrat, ki pa se tokrat ni pustil premagati. Domači so odgovorili s strelom Boharja, ki je z velike razdalje meril silovito, a premalo natančno. Zmaji so zapretil dve minuti kasneje, z desnega roba kazenskega prostora je v bližnji kot streljal Vukčević, a tokrat zadel le zunanji del mreže. A zadetkov s tem za prvi polčas še ni bilo konec. V 41. minuti so gostje znova povedli, domača obramba je na robu kazenskega prostora blokirala strel Zajca, borbeni Jović je ne levi polovici šestnajstmetrskega prostora podal do osamljenega Kapuna, ta pa je žogo brez težav pospravil za hrbet Handanovića, ki je bil brez moči. Ljubljančani so, potrebno je priznati, na odmor odšli z zasluženo prednostjo.

Uvod drugega polčasa ni prinesel takšne predstave kot minute na začetku obračuna, v deseti minuti nadaljevanja je s strelom s 16 metrov zagrozil Mendy, a meril preko gola, precej nevarnejši pa je bil protinapad gostov. Danes odlični Šporar je s hitrostjo povzročal obilo težav Šulerju, tudi tokrat ni bilo nič drugače. Korošec zaradi dejstva, da je porumenel že v prvem polčasu, ni želel poseči po ročni zavori, Šporar se je tako znašel sam pred Handanovićem, meril v bližnji kot, na začudenje večine gledalcev pa zgrešil nemogoče. Nova priložnost Olimpije je po vodi splavala v 63. minuti, ko je Zajc lepo zaposlil Bajrića, ki je imel na levi polovici kazenskega prostora veliko prostora, imel pred golom osamljenega Vukčevića, a se je raje odločil za strel, ki pa ga je dobro postavljeni Handanović odbil. Mariborčani so v 68. minuti le prišli do prve priložnosti v drugem polčasu, Viler je z idealnim predložkom osem metrov pred golom zaposlil Tavaresa, ki pa višek prostora ni uspel pretvoriti v izenačenje, saj je meril v naročje vratarja Šelige. Štajerci so v drugi polovici polčasa zaigrali bolje, a se gostujoči branilci niso dali, Bajrić je v 72. minuti uspel blokirati poizkus Zahovića, ki je v igro vstopil nekaj minut pred tem, in po predložku Tavaresa neuspešno poizkušal z glavo. Nekaj minut kasneje je po predložku z desne strani igrišča Šeliga pravočasno krenil iz vrat in žogo pred Rajčevićem izbil v kot. Mariborčani so imeli v zadnji minuti rednega dela srečanja priložnost, da pridejo do izenačenja, potem ko je Mertelj z dolgo podajo v ogenj poslal Tavaresa, ki se je znašel sam pred Šeligo, a domači kapetan znova ni izkoristil priložnosti. A je zato zamujeno iz prvih dveh priložnosti nadoknadil v uvodni minuti dodatka, ko je s črte kazenskega prostora sprožil v spodnji desni kot ljubljanskih vrat, Šeliga je bil prekratek, Ljudski vrt pa je ekpslodiral, vijoličasti so izenačili na 3:3. To pa je bilo tudi vse, kar je izredni derbi, eden najboljših, če ne najboljši v zadnjih letih, tokrat ponudil – zasluženo delitev točk.