Predzadnja tekma 10. kroga Prve lige Telemach je potekala v Kopru, kjer je pri trenutno vodilni ekipi lige gostoval Aluminij in tudi zmagal. Varovanci Oskarja Drobneta so sprva zaostajali, na koncu pa dokaj suvereno slavili z izidom 1:3 in se tako Koprčanom na najlepši možen način oddolžili za izpad iz pokalnega tekmovanja.

V prvem polčasu so bili bistveno nevarnejši domačini, ki so v 22. minuti tudi prvi načeli mrežo tekmeca. Po lepi podaji Mitje Vilerja se je pod svoj drugi zadetek sezone podpisal Bede Amarchi Osuji. Varovanci Zorana Zeljkovića so po vodstvu imeli še kar nekaj zrelih priložnsti, a namesto podvojenega vodstva domačih, so gostje uspeli izenačiti še pred odmorom. V zadnjih sekundah prvega polčasa je bil z glavo natančen Roko Prša.

Drugi del bi se težko bolje začel za Kidričane, ki so v roku dobrih štirih minut kar dvakrat zadeli in poskrbeli za pravi šok na Bonifiki. Najprej je v 48. minuti po lepo izdelani akciji zadel Gašper Pečnik, nekaj trenutkov kasneje pa se je med strelce vpisal še Armin Đerlek. Koprčani so po izdatem vodstvu gostov sicer stopili na plin, a je bila zadnja linija rdeče-belih danes zelo dobro organizirana, zato kanarčki do kakšnih izrazitih priložnosti vendarle niso prišli. Pred koncem dvoboja so nogometaši Aluminija sicer ostali brez izključenega Tina Martića, ki je za prekršek nad nasprotnikom prejel karton rdeče barve. Aluminij je z današnjo zmago prizadejal drugi poraz Koprčanom v letošnji sezoni.

FC Koper 1:3 NK Aluminij

Strelci: Osuji 22′; Prša 46′; Pečnik 48′; Đerlek 50′