Prva Liga Telekom Slovenije – 27. krog. Glavni sodnik: Dragoslav Perić.

ALUMINIJ 1:2 MARIBOR
Strelci: Kurež (43);Fajić (19), Cvijanović (92)

Aluminij: Murko, Spahić, Topolovec, Kurež, M. Rešek (69. D. Rešek), Zajc, Loznarič, Drevenšek, Hodžurda, Bloudek (86 Jeleč), Črnic (80. Žagar). Trener: Edin Osmanović.
Maribor: Handanović, Filipović, Mejač, Ibraimi, Cvijanović, Potokar, Viler, Berić, Mevlja, Mertelj, Fajić. Trener: Darko Milanič.

Mirno nedeljsko popoldne so ljubitelji prve lige na Štajerskem izkoristili za odhod v Kidričevo, kjer so lahko spremljali slovensko verzijo boja med Davidom in Goljatom, v kateri sta se pomerila prvouvrščeno moštvo lige Maribor in domači Aluminij, ki se krčevito bori za obstanek. Temu primerno so domačini v tekmo vstopili previdno in obrambno naravnano ter so prežali predvsem na protinapade. Enega takšnih so imeli že po štirih minutah igre, vendar Handanović ni imel težkega dela pri ukrotitvi strela od daleč. Takoj v nasprotnem napadu so prvo pravo priložnost imeli vijoličasti, ki so tokrat sicer nastopali v rumeni opravi, vendar je Berić po lepi globinski podaji le nastreljal dobro postavljenega vratarja gostov in Murko je žogo uspel odbit v kot. Maribor je nadaljeval podjetno, držal posest žoge ter vršil pritisk proti vratom Murka, vendar so borbeni branilci Aluminija vselej uspešno zatrli vsak poizkus in po pravilu ustavljali ofenzivne igralce gostov že pred svojim kazenskim prostorom. Potem ko je kazalo, da so domačini uspeli v svojih namerah in uspavali gostujoče igralce, je v dvajseti minuti znova udaril Nusmir Fajić. Bila je še ena dolga akcija Maribora, v kateri so vijoličasti pletli mrežo pred vrati domačinov in iskali luknje v njihovi obrambi, ko je Mejač z diagonalno podajo lepo zaposlil Vilerja, ki je z leve lepo podal na drugo vratnico, kjer se je dobro znašel Fajić in lepo zaključil z glavo (0:1). Odlični bosanski napadalec je zabil še na svoji četrti zaporedni tekmi in je na polovici poti, da znova izenači rekord lige, ki ga je dosegel v lanski sezoni v dresu Mure 05 in ga drži skupaj z legendarnim Štefanom Škaperjem. To je deveti zadetek za Fajića in ob podobni formi bi se lahko vključil v boj za najboljšega strelca prvenstva (trenutno z dvanajstimi zadetki vodi njegov soigralec in kapetan Marcos Tavares). Zadetek je prisilil domače moštvo k bolj odprti in tvegani igri, vendar si razen strela Bloudka niso priigrali večjih priložnosti. Deset minut pred koncem polčasa so gostje zahtevali enajstmetrovko zaradi domnevnega prekrška Murka nad Berićem, a je sodnikova piščalka ostala nema (morda neupravičeno). Nov hladen tuš za vijoličaste je sledil minuto pred koncem polčasa. Ko je že kazalo, da bodo Mariborčani odšli na odmor z golom prednosti, je z lepim strelom od daleč in s pomočjo desne vratnice še desetič v sezoni zabil Robert Kurež (1:1).

Začetek drugega polčasa se ni nadaljeval v podobnem ritmu in prvih petnajst minut je minilo brez večjih priložnosti na obeh straneh. V tem obdobju je za največ razburjenja poskrbel Nejc Potokar, ki je tik na meji kazenskega prostora zrušil Kureža in si prislužil rumeni karton. Prosti strel, ki je sledil, je prepoceni zapravil Bloudek in je žogo poslal visoko preko vrat Handanovića. Sledilo je še eno obdobje v katerem so vajeti igre v svojih nogah držali Mariborčani in nizali priložnosti, vendar so bili premalo natančni. Še najbližje zadetku je bil v 67. minuti Berić, ko je z volejem želel poslati žogo v levi zgornji kot domačih vrat, vendar je Murko z izjemnim posredovanjem ohranil mrežo nedotaknjeno. Pet minut kasneje je Potokar znova nespretno posredoval in si prislužil še drugi rumeni karton ter predčasno pot pod prho. Kljub igralcu manj Milanič ni posegel po menjavah iz klopi in je mesto Potokarja na terenu prevzel Filipović. Maribor je nadaljeval s pritiskom in iskal zmagoviti zadetek, vendar vselej neuspešno. Sledil je izjemno razburljiv zaključek tekme. Minuto pred koncem rednega dela so domačini imeli svojo najlepšo in edino pravo priložnost v drugem delu, ko je Gorazd Zajc z lepim strelom od daleč stresel prečko. Sledile so tri minute sodnikovega dodatka. Že so nekateri gledalci zapuščali stadion misleč, da si bosta ekipi razdelili točko, ko je Maribor izvedel še zadnji napad na tekmi. Z leve strani je prodiral Ibraimi in žogo poslal v kazenski prostor, kjer jo je Murko ob “pomoči” Berića uspel odbiti le do dobro postavljenega Cvijanovića, ki je na robu kazenskega prostora silovito streljal in mimo vseh igralcev žogo zabil pod prečko (1:2). Aluminij je tako izgubil pomembno točko v boju za obstanek in mu je ravno ena še ostala pred zadnjeuvrščeno Muro 05. Kljub temu so nogometaši iz Kidričevega slovenski javnosti dokazali, da bodo še kako nevarni tekmeci Celju v polfinalu slovenskega pokala, v katerem bo skoraj zagotovo že sama uvrstitev v finale zadoščala za uvrstitev v evropske pokale. Na drugi strani je Mariborčanom, deset krogov pred koncem, uspelo obdržati velikih enajst točk prednosti na vrhu lestvice, ki bi morale zadostovati za končno zmago.

Avtor: Rsobot