Celjani v Istri nadaljujejo s krajšimi pripravami na drugi del sezone in tokrat so se v Novigradu pomerili z Osijekom ter predzadnje moštvo hrvaškega državnega prvenstva odpravili z rezultatom 1:2. Povedli so sicer Osiječani, vendar je nato Ahmedi z dvema zadetkoma že do konca prvega dela izid preobrnil.

Hrvatje, ki jih v domači ligi do konca čaka še hud boj za obstanek, so srečanje proti tretjeuvrščeni ekipi slovenske prve lige izkoristili kot generalko pred nadaljevanjem pomladanskega dela prvenstva ter po udarcu iz kota že v 12. minuti izkoristili nepazljivost gostujoče obrambne vrste in povedli po zadetku Lukića z glavo. To ni zmotilo varovancev Simona Rožmana, ki so srečanje začeli v najmočnejši postavi, in po neizkoriščeni priložnosti Verbiča v 15. minuti je le nekaj minut kasneje Ahmedi z mojstrskim udarcem iz prostega strela izid poravnal. Celjani so nato prevzeli pobudo na terenu in še pred iztekom prvega dela so preko Ahmedija povedli, potem ko je U21 reprezentant Albanije izkoristil in kaznoval napako domačega vratarja ter že po 42. minutah igre postavil končni izid srečanja.

OSIJEK 1:2 CELJE
Lukić (12); Ahmedi (23, 42)
Začetna postava Celjanov: Kotnik, Jakolič, Žitko, Romič, Gobec, Vrhovec, Miškić, Bajde, Verbič, Ahmedi, Omoregie