V 20. krogu Prve lige Telemach je Maribor gostil Aluminij. Tekma, ki se je pričela danes ob 17:30, se je končala z visoko zmago Maribora. Vijoličasti so zmagali s kar 7:0!

Tekma se je za moštvo Aluminija začela tragično. Rdeči karton Gašperja Jovana je bil napoved za katastrofo na Ljudskem vrtu. Odličen uvod so domači izkoristili že v 9. minuti. Za vodstvo z 1:0 je poskrbel Josip Iličić, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko. Vodstvo je v 24. minuti povišal Arnel Jakupović. 25-letni Jakupović je ponovno zadel v 32. minuti in s tem povišal prednost domačih za kar tri zadetke. Rezultat prvega polčasa je v 37. minuti postavil El Arbi Soudani, ki je domače popeljal na odmor s kar štirimi goli prednosti. Soudani je v drugem polčasu nadaljeval v ritmu iz prvega polčasa. Pod svoj drugi zadetek na tekmi in hkrati peti zadetek Maribora se je podpisal v 69. minuti. Kidričani so bili povsem nemočni. Svoj tretji gol na tekmi je dosegel Arnel Jakupović, ki je bil natančen v 80. minuti srečanja. Za končnih 7:0 pa je poskrbel mladi, šele 18-letni Tine Čuk.

Maribor je na današnji tekmi povsem osramotil gostujočo zasedbo. Po današnji zmagi ima Maribor po 20 odigranih tekmah 32 točk. Vijoličasti bodo naslednjo tekmo odigrali 18. februarja v Murski Soboti, proti zasedbi Mure.

Naloži več novic od KF

Nafta v zaključku do preobrata in prve zmage v sezoni

Drugi krog državnega nogometnega prvenstva se je pričel z obračunom Nafte in Radomelj. V L…