Vodilna trojka 3. SNL center nadaljuje mrtvi tek. Bravo po zmagi v Komendi ostaja trdno na vrhu lestvice, ljubljanskemu tekmecu pa sledi Ilirija, ki je v soboto napolnil mrežo Jevnice in tako ohranil prednost dveh točk pred Blejci, ki so z gostovanjem v Grosupljem opravili že v petkovem večernem terminu.

V taboru Bleda so se na Dolenjskem razveselili že 15. zmage v sezoni. Večji del srečanja so imeli nadzor nad igro Grosupeljčani, a so potrpežljivi Gorenjci do vodstva prišli v 57. minuti. Po prostem strelu z leve strani se je pred domačim golom najbolje znašel Darko Djukić in zadel z glavo, kar je bil njegov prvi zadetek sezone. Domači so ob zaključku srečanja še močneje pritisnili na nasprotnikova vrata, a so Blejci ustavili vse napade in slavili minimalno zmago. Omeniti velja, da se je v 69. minuti, po trčenju z nasprotnikovim napadalcem, težje poškodoval domači vratar Jakob Ambrožič.

Lažje delo je imela ljubljanska Ilirija, ki ostaja na drugem mestu. V Ljubljani je gostovala zadnja Jevnica, ki je doživela še drugi poraz z Ilirijo, tokrat je klonila z visokih 5:0. Dvomov o zmagovalcu je bilo konec že po prvem polčasu, že v peti minuti je zadel Žiga Anželj, v 32. je bil uspešen Mustafa Nukić, izid polčasa pa je tri minute kasneje postavil najizkušenejši Ilirjan, Enes Rujović. Gostom je ob koncu srečanja zmanjkalo moči in prejeli so še dva zadetka, v 89. minuti je še drugič zadel Nukić, končni izid pa je postavil Lamin Diallo.

Zmagovalni niz nadaljuje tudi vodilni Bravo, ki je v nedeljo gostoval v Komendi. Ljubljančani so si priigrali 18. zmago, za katero je bil najbolj zaslužen strelec obeh zadetkov Milan Tučić, ki se je veselil v vsakem od polčasov. Tučić je z 19 zadetki drugi strelec lige, soigralec Jaka Corn, ki vodi na lestvici, jih je dosegel kar devet več. Ljubljančani v zadnjih treh krogih potrebujejo zgolj še eno zmago, s čimer bi si zagotovili napredovanje v višji rang tekmovanja.

Lesce so v Zagorju doživele najvišji poraz v nadaljevanju prvenstva, Zasavci so bili boljši s 3:0. Domači so do vodstva prišli tik pred odhodom v slačilnice, med strelce se je vpisal Tilen Mlinar. Z 2:0 je Zagorje vodilo v 62. minuti, ko je zadel Nejc Vozelj, visoko zmago pa je v 86. minuti potrdil Jaka Prašnikar. Zasavci so tretji zadetek dosegli z igralcem manj v polju, saj je bil v 68. minuti izključen Denis Bašić. V sosedskem dvoboju med Velesovim in Šenčurjem so do pomembne zmage prišli domači, slavili so z 1:0. Edini zadetek je padel v drugem polčasu, v 51. minuti je bil z bele točke natančen vratar Velesovega, Aleš Oštir. Med samo tekmo je bilo znova zelo napeto, saj je bil še drugič na medsebojnih tekmah izključen Igor Lovrič. Velesovo se je z zmago na 12. mestu izenačilo z Rudarjem.

Trboveljčani so se v boju za obstanek pomeril s Kolpo, točko pa reševali ob koncu tekme. Domači so po zadetku Roka Kmetiča že v četrti minuti, a so gostje v 16. minuti izenačili po strelu Darjana Spudića. V drugem polčasu je Kolpa povedla, Jože Pezdirc je bil natančen s strelom z bele točke. Ko je že kazalo, da je za gostitelje upanja konec, je v 88. minuti zadel Jan Berger in poskrbel za končni izid 2:2. Pred tekmo je navijaška skupina Kamnita svoje ljubljence spodbudila z nevsakdanjo ponudbo, saj so v primeru zmage svojim varovancem obljubili dva kartona piva, a tudi to ni bilo dovolj za peto zmago v sezoni. Kolpa je ostala na 11. mestu in ima tri točke prednosti pred Velesovim in Rudarjem.

Ivančno Gorico je na njihovem igrišču presenetila Sava, ki je slavila z 2:4, vodili pa so že ob polčasu. Za vodstvo je zadel Petar Tomić, v 32. minuti je izenačil Tim Obrez. Deset minut kasneje je Sava znova vodila, četrti zadetek v sezoni je dosegel David Bodiroža in postavil tudi izid polčasa. V drugem delu so gledalci videli še tri zadetke, znova sta dva končala v mreži Dolenjcev. Prednost gostov na 1:4 sta povišala Matic Jerina in Mihael Novak, v 71. minuti pa je poraz domačih ublažil Janko Pene. Ivančna Gorica je po porazu padla na petro mesto, medtem ko Kranjčani še naprej držijo na osmo pozicijo.

RUDAR TRBOVLJE 2:2 KOLPA
Kmetič 4′, Berger 88′; Spudić 16′, Pezdirc 49′ (11m)
ILIRIJA 5:0 JEVNICA
Anželj 5′, Nukić 32′, 89′, Rujović 35′, Diallo 90′
IVANČNA GORICA 2:4 SAVA KRANJ
Obrez 32, Pene 71′; Tomić 17′, Bodiroža 42′, Jerina 55′, Novak 67′
KOMENDA 0:2 AŠK BRAVO
Tučić 29′, 50′

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…